باشگاه خبرنگاران/ نشریه تایمز انگلیس در گزارشی به شمار نیرو‌های حزب الله لبنان پرداخت که به تازگی ازسوی سید حسن نصرالله اعلام شد.

نشریه تایمز چاپ انگلیس در گزارشی به تعداد نیرو‌های حزب الله لبنان پرداخت و شمار این نیرو‌ها را بیشتر از ارتش‌های لبنان و انگلیس خواند.

در گزارش نشریه تایمز آمده است: به گفته رهبر حزب الله، حزب الله دارای یکصد هزار رزمنده است؛ چیزی که هشداری به گروه‌های رقیب و هم پیمان سیاسی وی میشل عون به حساب می‌آید.

این نشریه در ادامه نوشت: این رقم اگر دقیق باشد، این گروه را از لحاظ تعداد، پیشاپیش ارتش رسمی لبنان، و حتی ارتش انگلیس قرار می‌دهد.

این نشریه در ادامه نوشت که سید حسن نصرالله این اظهارات را در طول سخنرانی خود در خصوص درگیری‌های خیابانی بیروت که هفت کشته برجای گذاشت، بیان کرد. طبق این گزارش، این نخستین بار بود که رهبر حزب الله قدرت این گروه را با ذکر این جزئیات بیان می‌کرد.

گفتنی است دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به رئیس حزب نیرو‌های لبنان نیز گفت: توجه داشته باشید که ساختار نظامی حزب الله شامل ۱۰۰ هزار رزمنده است. ما این رزمندگان را برای دفاع از کشورمان در برابر دشمنان آماده کرده ایم. در محاسبات خود اشتباه نکنید، عاقلانه بیندیشید، مودب باشید و از جنگ‌های خود و ما درس بگیرید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar