فارس/ پس از اظهارات وزیر اطلاع‌ رسانی لبنان درباره تجاوزهای ائتلاف سعودی علیه یمن، کویت از احضار کاردار لبنان در این کشور خبر داد.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه کویت، این کشور در پی اظهارات اخیر «جورج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی لبنان اعتراض خود را در قالب یادداشتی به کاردار لبنان ابلاغ کرده است.
وزارت امور خارجه کویت اظهارات جورج قرداحی را محکوم و اعلام کرد که این سخنان با واقعیت در تضاد است.
جورج قرداحی مجری، فعال رسانه‌ای و خبرنگار مشهور لبنانی که اخیرا به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی در دولت «نجیب میقاتی» انتخاب شد، در برنامه تلویزیونی معروف «برلمان شعب» (پارلمان مردم) به صراحت بر ضرورت توقف تجاوز به یمن تاکید کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که تحولات جاری در یمن را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: «تجاوز وحشیانه به یمن که هشت سال از آن می‌گذرد، باید متوقف شود. آن‌چه که یمنی‌ها انجام می‌دهند، حقوق قانونی آن‌ها در دفاع از خود است و من پایداری مردم یمن در قبال این تجاوز را ارج می‌نهم».
در پی این مصاحبه، برخی رسانه‌های لبنانی اظهارات قرداحی را به شدت مورد انتقاد قرار دادند و منابع لبنانی نزدیک به سعودی مدعی شدند، این اظهارات منجر به بحران دیپلماتیک جدید میان بیروت و ریاض خواهد شد.
با این حال، قرداخی در واکنش به این حملات رسانه‌ای گفت که به هیچ وجه قصد اهانت به عربستان سعودی و امارات را نداشته است.
وی تصریح کرد: «این مصاحبه در پنجم آگوست گذشته یعنی یک ماه قبل از تعیین من به عنوان وزیر در دولت نخست‌وزیر "نجیب میقاتی" انجام شده است».
پیش از کویت، «نایف فلاح مبارک الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نیز در واکنش به اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان آن را مردود و نشان دهنده «فهم ضعیف و برآورد سطحی از حوادث یمن» تلقی کرده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar