فارس/ رئیس‌جمهور لبنان به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین از جامعه جهانی خواست برای پایان دادن به رنج فلسطینی‌ها از طریق بازگرداندن حق به صاحبان آن تلاش کند.

بر اساس گزارش وبگاه لبنانی «النشره»، عون از جامعه بین‌المللی خواست تا در راستای پایان دادن به رنج ملت فلسطین از طریق بازگرداندن حق به صاحبان آن، تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل و طرح صلح عربی و نیز تأمین بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان بر اساس حق بازگشت کار کند.
وی افزود، قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل مصوبه ۱۱/۱۲/۱۹۴۸ بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی و نیز وجوب کار برای کمک به آنها جهت بازگشت تأکید می‌کند همانطور که به حمایت از اماکن مقدسه، قرار دادن قدس تحت نظارت سازمان ملل و تضمین آزادی رسیدن به آن به توجه به ارتباطش با ادیان سه‌گانه آسمانی اشاره می‌کند.
عون در ادامه نامه خود به شرایط نامناسب آوارگان فلسطینی در چندین کشور از جمله لبنان اشاره کرد و گفت، لبنان با چندین بحران بی سابقه روبرو شده که پیامدهای منفی آن بر خانواده‌های آوارگان فلسطینی موجود در لبنان از سال ۱۹۴۸ و نیز آوارگان سوری تأثیر می‌گذارد.
وی تأکید کرد، رنج ملت فلسطین در داخل و خارج بیشتر شده و فلسطینی‌ها نیز هر روز نبردی روزانه با اشغالگر اسرائیلی در کرانه باختری و نوار غزه دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar