فارس/ رهبر جنبش حکمت ملی در عراق، طی گزارشی توئیتری به توضیحاتی درباره موضوعات گفت‌وگوی خود با ولی‌عهد عربستان سعودی پرداخت.

«سید عمار حکیم» رهبر جنبش حکمت ملی در عراق طی توئیت‌هایی به محور دیدار شب گذشته خود با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان در جده اشاره و بر اهمیت روابط تاریخی نزدیک بین دو ملت و راه‌های تقویت و گسترش آن‌ها تاکید کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، حکیم در توئیتی نوشت: «ما در ابتدای سفرمان به کشور برادر، عربستان سعودی با جناب ولی‌عهد، محمد بن‌سلمان  دیدار کردیم و در این دیدار بر روابط تاریخی نزدیک بین دو ملت برادر و راه‌های تقویت و توسعه آن‌ها تاکید داشتیم».

رهبر جنبش حکمت ملی عراق در توئیت دیگری بر اهمیت ادغام همکاری‌های دو کشور و تأثیر مثبت آن بر بخش‌های مختلف از جمله همکاری‌های فرهنگی، اقتصادی و علمی اشاره کرد و لزوم این همکاری‌ها، باتوجه به برخورداری دو کشور از وزن اقتصادی مناسب در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی را یادآور شد.

سید عمار حکیم در ادامه، برنامه‌های توسعه‌محور ولی‌عهد عربستان سعودی، به ویژه چشم‌انداز ۲۰۳۰ این کشور را ستود و این برنامه‌ها را دارای پیامدهایی مثبت بر کشورهای منطقه به طور عام و کشور عراق به طور خاص، توصیف کرد.

 خبرگزاری رسمی دولت عربستان «واس»، شب گذشته (پنج‌شنبه) اعلام کرد که عمار حکیم و محمد بن‌سلمان دیدار کرده‌اند که در جریان این دیدار، ولی‌عهد سعودی و رهبر جریان حکمت ملی عراق، روابط ریاض-بغداد و برخی از موضوعات مورد اهتمام دو طرف را مورد بررسی قرار دادند.

دیدار ولی‌عهد سعودی و رهبر جریان حکمت ملی عراق در حالی انجام شد که سید عمار حکیم، به عنوان یکی از اعضای کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی» بامداد روز گذشته وارد عربستان سعودی شده بود.

رسانه‌های سعودی از جمله روزنامه «عکاظ»، با انتشار این خبر اعلام کرده بودند که «ولید بن عبدالکریم الخریجی» معاون وزیر خارجه عربستان سعودی، پنج شنبه در فرودگاه «ملک عبدالعزیز» جده به استقبال رهبر جریان حکمت ملی عراق رفته است.

قبل از این هم، منابع سیاسی در عراق از این سفر قریب‌الوقوع رهبر جریان حکمت ملی در پاسخ به دعوت مکرر ریاض از جریان‌های شیعه عراقی برای تعامل بیشتر خبر داده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar