فارس/ نخست‌وزیر روسیه طی بیانیه‌ای رسمی انتصاب جدید ولی‌عهد سعودی را تبریک گفته و آمادگی خود را برای توسعه روابط مسکو-ریاض اعلام کرد.

 بر اساس بیانیه‌ای که دولت روسیه امروز (چهارشنبه) منتشر کرد «میخائیل میشوستین» نخست‌وزیر روسیه، انتصاب «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی به عنوان نخست وزیر این کشور را تبریک گفت.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، در این بیانیه به نقل از میشوستین آمده است: «من متقاعد شده‌ام که فعالیت شما [خطاب به ولی‌عهد سعودی] در راس دولت به توسعه بیشتر روابط روسیه و عربستان بر اساس روابط سنتی دوستانه و مشارکت‌محور کمک خواهد کرد».

وی در این بیانیه ادامه می‌دهد: «من آمادگی خود را برای اقدام مشترک سازنده در جهت تقویت همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، فرهنگی و بشردوستانه (بین دو کشورمان) اعلام می‌کنم؛ این به طور کامل با منافع روسیه و عربستان سعودی مطابقت خواهد داشت».

روز گذشته (سه‌شنبه) «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان با انتصاب ولی‌عهد خود (محمد بن سلمان) به عنوان رئیس شورای وزیران و با انتخاب «خالد بن سلمان بن عبدالعزیز» به عنوان وزیر دفاع کابینه، ساختار حاکمیتی ریاض را تغییر داد.

ولی‌عهد عربستان سعودی در اولین دیدار با مقامات وزارت دفاع این کشور به افزایش خودکفایی داخلی صنایع نظامی در این کشور به ۱۵ درصد اشاره و از تلاش‌های خالصانه کارکنان و پیشرفت‌های بزرگی که در این وزارت‌خانه به دست آورده است تشکر و قدردانی کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar