ایرنا/ نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در گفت‌وگویی تصریح کرد که با ورود جمهوری‌خواهان تازه وارد به مجلس، کنگره حمایت‌های مالی از اوکراین را کاهش خواهد داد.

به گزارش تارنمای هیل، «مایک ترنر» نماینده اوهایو در مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگویی تلویزیونی افزود: برای کمک به اوکراین به تصویب «لوایح دموکرات‌ها» با اعدام و ارقام بسیار بالا نیاز نیست.

وی در ادامه تاکید کرد که شخصا به ولودیمیر زلنسکی رییس‌جمهوری اوکراین نسبت به حمایت از کی‌یف در کنگره آینده اطمینان‌ داده است.

با این وجود، ترنر خاطر نشان کرد که جمهوری‌خواهان بر هزینه‌های مالی حمایت از اوکراین نظارت ویژه خواهند داشت.

این نماینده جمهوریخواه با انتقاد از رقم‌های بالای ارائه شده به کنگره در طرح‌های قبلی دولت، آن‌ها را "لوایح دموکرات‌ها" خواند و ادامه داد: جمهوریخواهان اطمینان حاصل خواهند کرد که اوکراین "آنچه را که نیاز دارد، دریافت کند" از جمله تسلیحات حیاتی مانند سامانه‌های پدافند هوایی.

بر اساس این گزارش، جمهوریخواهان ماه گذشته در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا، با کسب کرسی‌های بیشتر از دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان (۲۲۰ کرسی برای جمهوریخواهان و ۲۱۳ کرسی برای دموکرات‌ها)، کنترل مجلس را به دست گرفتند.

کنگره بعدی در ماه ژانویه (دی‌ماه) با اکثریت جمهوری‌خواه تشکیل خواهد شد.

از آنجایی که مجلس سنا همچنان در کنترل دموکرات‌ها باقی می‌ماند، دو حزب تنها در صورت همکاری یکدیگر می‌توانند به حمایت مالی از اوکراین که با توجه به شروع فصل سرما وارد مرحله جدیدی خواهد شد، ادامه دهند.

گفتنی است که جمهوریخواهان از زمان آغاز حمایت‌های مالی آمریکا از اوکراین در برابر روسیه، با انتقاد از میلیاردها دلاری که دولت بایدن در اختیار دولت کی‌یف قرار داده است، آن‌ها را هزینه‌های نامربوط دانسته‌اند.

به تازگی، دولت بایدن بسته حماتی ۳۷ میلیارد دلاری جدیدی به کنگره ارائه کرده و امیدوار است که قانونگذاران آمریکایی پیش از شروع سال جدید میلادی آن را تصویب کنند. در این صورت بودجه مورد نیاز اوکراین برای چند ماه بعد تامین خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar