ایسنا/ سربازان اسرائیلی با یورش به زندان دامون، کودکان فلسطینی این زندان را مورد ضرب و شتم قرار دادند، در مقابل هیئت اسرای فلسطین نسبت به تشدید دوباره اوضاع هشدار داد.

به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، سربازان اسرائیلی با یورش به زندان دامون، به طرز وحشیانه‌ای اسرای کودک در این زندان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

هیئت اسرای فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی در زندان دامون به بخش کودکان زندان یورش برده و آنها را کتک زده و محدودیت‌های بسیار شدیدی را برای آنها تعیین کرد.

طبق این بیانیه، محدودیت‌ها شامل ممنوعیت تماس تلفنی، توقیف وسایل برقی، ممنوعیت یک ماهه ملاقات‌ها، تبدیل اتاق آنها به سلول انفرادی به مدت چهار روز و تعطیلی یک هفته‌ای غذاخوری هستند.

همچنین این هیئت تاکید کرد، یورش مدیریت زندان‌ها به بخش اسرای کودک و آزار رساندن به آنها و تعیین مجازات‌های جمعی برایشان در واقع پافشاری بر رفتار تروریستی و وحشیانه است و این اقدام می‌تواند تنش‌ها در داخل زندان‌ها را بازگرداند و اوضاع را دوباره متشنج کند.

همچنین هیئت اسرای فلسطینی اعلام کرد، عملیات‌های یورش و بازرسی که مدیریت زندان‌ها انجام می‌دهد و بخشی از زندگی روزانه اسرا شده، هرگز نمی‌تواند خواست اشغالگران را به اسرا تحمیل کرده و طرح‌ها و نقشه‌های آنها را اجرا کند و آنها قدرتمندتر از ظلم و وحشیگری اشغالگران، اراده و پایداری خود را حفظ خواهند کرد.

اسرای فلسطینی با ارسال پیامی از داخل زندان‌های رژیم اشغالگر، آمادگی برای آغاز عملیاتی بزرگ علیه سرکوب‌های ایتامار بن گویر، وزیر امنیت  داخلی رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

 بن گویر با تصویب قانونی که مجازات اعدام را برای اسرای فلسطینی متهم به قتل شهرک‌نشین‌ها یا تلاش برای قتل آنها تایید می‌کند، طرح‌های خود علیه اسرای فلسطین را اعلام کرد.

در همین چارچوب جمعیت "واعد" حامی اسرای فلسطینی از بی‌نتیجه ماندن جلسه گفت‌وگو میان نمایندگان اسرا و مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی در زندان نقب خبر داد.

این جلسه پس از آن برگزار شد که ۱۲۰ اسیر فلسطینی در دومین روز اعتصاب غذای خود اعلام کردند که به دلیل مخالفت رژیم اشغالگر با لغو مجازات‌ها علیه‌شان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

چند روز قبل نیز اشغالگران به سه زندان مجدو، عوفر و نقب یورش بردند. همزمان با این یورش‌ها، تعدادی از اسرا نیز در زندان‌ها جابه‌جا شده و یا به سلول انفرادی فرستاده شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar