ایسنا/ کارآفرین میلیاردر آمریکایی در ارزیابی درباره آگاهی عمومی درباره ریسک بروز جنگ جهانی سوم تاکید کرد، اکثر مردم از این حقیقت که چنین جنگی ممکن است قریب‌الوقوع باشد "غافل" هستند.

به گزارش پایگاه راشاتودی، ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر آمریکایی بیان کرد، اکثر مردم حتی از اینکه یک جنگ جهانی جدید ممکن است به زودی در بگیرد بی اطلاعند.
این در حالی است که روز گذشته، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز زنگ خطر را درباره ریسک بروز یک فاجعه جهانی به صدا در آورد.
گوترش در سخنرانی در روز دوشنبه در محل مجمع عمومی سازمان ملل گفت، نگران است که بشریت "با چشمانی باز در حال رفتن به سمت یک جنگ گسترده‌تر" بوده و خواستار حفظ صلح شد.

بر اساس این گزارش هنگام سخنرانی ایلان ماسک، لوک رادکوفسکی، یک مفسر سیاسی محافظه‌کار گفت: "لطفا می‌شود ما جنگ جهانی سوم را نداشته باشیم." ایلان ماسک در پاسخ به او گفت: "اکثرا نسبت به خطر آن غافلند."

ایلان ماسک که مدیر عامل چند شرکت شامل شرکت‌های توئیتر و اسپیس ایکس است، پیشتر نسبت به "تشدید بی‌وقفه" جنگ در اوکراین هشدار داده و گفته بود این روند برای خود این کشور و جهان خطرناک است.

ماسک پیش از این در واکنش به جنگ در اوکراین به عرضه سیستم‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به دولت اوکراین پرداخته بود و برخی از کارشناسان ارزیابی کردند که این سیستم‌ها یک تغییردهنده بازی برای جنگ علیه روسیه هستند.
اما او همچنین تاکید کرده بود، کی‌یف باید برای دستیابی به صلح، امتیازاتی را به مسکو ببخشد که واکنش انتقادآمیز تعدادی از مقامات اوکراینی را به همراه داشت.
چند روز پیش میخائیل پودولیاک، یک دستیار ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین ادعا کرد، ایلان ماسک از کنترلش بر توئیتر برای کاستن از دسترسی به حساب‌های رسمی اوکراین و کمک به "پروپاگاندای روسی" استفاده کرده است.
پودولیاک گفت: "شاید یک تنظیم کننده برای توضیح قوانین رقابت به مالک لازم است."
این مقام اوکراینی سند و مدرکی در حمایت از ادعایش یا توضیح اینکه چطور تهدیدش برای تنظیم کنندگی به اجرا در خواهد آمد، ارائه نکرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar