فارس/ پس از گذشت یازده روز از عملیات استشهادی جوان فلسطینی در تل‌آویو، یکی از صهیونیستِهایی که زخمی شده بود، به هلاکت رسید

 منابع خبری فلسطینی و صهیونیستی از هلاکت یکی از اسرائیلیهایی خبر دادند که اخیرا زخمی شده بود.
پایگاه خبری عبری «کان» گزارش داد که این شهروند صهیونیست، یازده روز پیش در جریان یک عملیات استشهادی در خیابان دیزنگوف تل‌آویو زخمی شده بود. «معتز الخواجا» جوان فلسطینی، مجری این عملیات بود که پس از عملیات، به شهادت رسید.
منابع خبری عبری و عربی هجدهم اسفند ماه جاری از تیراندازی در خیابان دیزنگوف واقع در تل‌آویو پایتخت رژیم موقت صهیونیستی خبر دادند و گفتند که این تیراندازی در میان تظاهرات‌کنندگان تل‌آویو صورت گرفته و در پی آن، سه صهیونیست به شدت زخمی شدند.
شهردار تل‌آویو خبر داد که این عملیات، استشهادی است و توسط دو نفر انجام شد. هشتم اسفند ماه جاری هم یک عملیات استشهادی در نزدیکی «اریحا» واقع در کرانه باختری توسط یک جوان فلسطینی انجام شد. در جریان این تیراندازی، یک صهیونیست به هلاکت رسید و مجری این عملیات، موفق به فرار شد.

عبداللطیف القانوع سخنگوی جنبش حماس در واکنش به این عملیات، گفت: این عملیات در راستای پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان است که آخرین مورد آن، حمله وحشیانه به مردم ما در حواره واقع در نابلس است.

القانوع تأکید کرد، تنها پاسخ به جنایات صهیونیستها و شهرک‌نشینان اسرائیلی، افزایش عملیاتهای استشهادی و تیراندازی است و باعث خواهد شد که کرانه باختری و قدس اشغالی به آتش کشیده شود.
هفتم اسفند هم  یک خودروی متعلق به صهیونیستها در مرکز شهرک «حواره» واقع در جنوب نابلس هدف گلوله قرار گرفت که در پی آن دو صهیونیست به هلاکت رسیدند. رئیس شورای شهرکهای صهیونیستی شمال کرانه باختری در واکنش به این عملیات گفت که این یک عملیات پیچیده و دشوار بوده است.
پس از این عملیات استشهادی، وضعیت در این منطقه متشنج شد و صهیونیستها با یورش دسته جمعی، چند منطقه را به آتش کشیدند. در واکنش به این جنایات، کتائب شهداء الأقصى، اعلام بسیج عمومی فوری و مقابله با دشمن صهیونیستی و شهرک‌نشینان اسرائیلی کرد.
داوود شهاب مسئول دفتر اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: صهیونیستها با تجاوزات شنیع خود، کرانه باختری و قدس اشغالی را هدف قرار می‌دهند.  رخدادهای حواره باعث خواهد شد جریان مقاومت، به مبارزه بیشتر ادامه دهد و هدف قرار دادن شهرک‌نشینان را در دستور کار خود داشته باشد.

وی با بیان اینکه افزایش مقاومت، تنها پاسخ به تروریسم و جنایات رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: هر کس که از کاهش تنش سخن می‌گوید، هدفش مبرا کردن اسرائیل از جنایاتش است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar