مهر/معاون شورای امنیت روسیه تهدید کرد اگر اوکراینی‌ها به شبه‌جزیره کریمه حمله کنند با واکنش قاطع مسکو روبرو خواهند شد.

به گزارش اسکای‌نیوز، «دیمیتری مدودف»، معاون شورای امنیت روسیه و رئیس‌جمهور سابق این کشور تأکید کرد اگر دولت و ارتش اوکراین به شبه‌جزیره کریمه حمله کنند، روسیه پاسخ شدیدی به این اقدام خواهد داد.
وی دراین‌باره گفت: هرگونه تلاش اوکراینی‌ها برای حمله به شبه‌جزیره کریمه با واکنش قاطع روسیه و با استفاده از «هر نوع سلاحی» پاسخ می‌گیرد.

مدودف درباره تحولات جنگ در اوکراین افزود: روسیه به دنبال درگیری مستقیم با ناتو نیست و علاقمند به حل بحران اوکراین از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی است

شبه‌جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد؛ مقامات ارشد روسیه پیش از این نیز بارها گفته‌اند که هر گونه تجاوز به خاک روسیه با سلاح هسته‌ای پاسخ داده می‌شود.
در جریان کودتای فوریه سال ۲۰۱۴، «ویکتور یانوکوویچ» رئیس جمهور وقت اوکراین از سمت خود برکنار شد و پس از آن موجی از اعتراضات گسترده ای در کریمه و شرق اوکراین آغاز شد. در ۱۱ مارس همان سال، شورای عالی کریمه و شورای شهر سواستوپل اعلامیه استقلال این مناطق را تصویب کردند.
پس از آن و در ۱۵ مارس ۲۰۱۴، با برگزاری یک همه پرسی در شبه جزیره کریمه، موضوع اتحاد مجدد با روسیه به رای گذاشته شد که اکثر رای دهندگان موافقت خود را با این موضوع اعلام کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar