ایرنا/ دولت پاکستان یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در سومین روز ماه مبارک رمضان، سرکوب نمازگزاران و بی حرمتی اشغالگران به مقدس ترین مکان مسلمانان را به شدت محکوم کرد. 

وزارت امور خارجه این کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: متاسفانه حرکت شنیع و وحشیانه نظامیان اسرائیل در یورش به مسجدالاقصی و سرکوب فلسطینیان به ویژه در ماه مبارک رمضان طی سال های اخیر به یک اقدام عادی تبدیل شده است.
در این بیانیه آمده است: چنین اقداماتی نه تنها نقض شدید حق اساسی آزادی مذهبی مردم فلسطین است، بلکه توهین به احساسات مذهبی بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در سراسر جهان است.
وزارت خارجه پاکستان افزود:استفاده مستمر از خشونت توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی علیه فلسطینیان بی دفاع تمام هنجارها و قوانین بشردوستانه و حقوق بشری را نقض می کند و ثابت می‌کند که اسرائیل هرگز تعهدی به احترام به قوانین و نیز حرمت ماه رمضان ندارد.
مرکز دیپلماسی دولت پاکستان از جامعه بین‌المللی خواست که برای پایان دادن به تجاوزات اسرائیل که از ابتدای سال جاری تاکنون افزایش یافته است، اقدام فوری انجام دهند.
دولت پاکستان بر حمایت بی دریغ خود از ملت فلسطین و آرمان‌های آنان تاکید و بار دیگر مطالبه خود مبنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین مطابق با مرزهای قبل از ۱۹۶۷ با قدس شریف به عنوان پایتخت را مطرح کرد.
منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که نظامیان صهیونیست برای دومین شب پیاپی به اعتکاف کنندگان در مسجدالاقصی یورش بردند.

نظامیان صهیونیست نمازگزاران فلسطینی را که برای نیایش و نماز در شب‌های ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی حضور به عمل می‌آورند، از دروازه «السلسله» بیرون کردند.

رژیم صهیونیستی در آستانه ماه مبارک رمضان اعلام کرده بود که نیروهای بیشتری را در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی مستقر خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar