ایرنا/یک رسانه صهیونیست با اشاره به پیروزی‌های اخیر محور مقاومت، بالا رفتن روحیه خودباوری این نیروها را نگران کننده اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی با انعکاس لفاظی های «هرزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی درباره حمله پیشدستانه علیه برنامه صلح آمیز اتمی جمهوری اسلامی و تهدید حزب الله به جنگ گسترده نوشت که پیشرفت های هسته ای ایران و غنی سازی ۶۰ درصدی توسط جمهوری اسلامی در کنار رزمایش اخیر حزب الله لبنان در مرزهای سرزمین های اشغالی، از عواملی هستند که موجب نگرانی تل‌آویو شده اند و اظهارات هالوی درباره حمله به تهران، ناشی از این نگرانی است.

این روزنامه چاپ تل‌آویو به نقل از «راز زیمت» پژوهشگر موسسه مطالعات ایران در دانشگاه تل آویو و افسر اطلاعاتی پیشین ارتش رژیم صهیونیستی، درباره نگرانی های این رژیم از ایران و محور مقاومت افزود: بالا رفتن روحیه محور مقاومت از جمله حزب الله لبنان در درگیری های اخیر(جنگ غزه) کاملا مشهود است.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، راز زیمت بهبود روابط تهران-ریاض را نیز از دیگر عوامل تقویت روحیه محور مقاومت از جمله ایران و سوریه دانست.

در شرایطی که رژیم صهیونیستی آماده برگزاری یک رزمایش برای شبیه سازی جنگ با محور مقاومت می شود، یدیعوت آحارونوت به نقل از رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم نوشت که تل‌آویو خواهان جنگ نیست، اما باید با برگزاری مانور، مانع از هرگونه اقدام حزب الله علیه اسرائیل شود.

به گزارش ایرنا، پس از تحمیل «معادله رعب» به رژیم صهیونیستی توسط «جنبش جهاد اسلامی» در غزه، حزب الله نیز هفته گذشته با برگزاری یک رزمایش گسترده و به نمایش درآوردن موشک‌ها و پهپادهای پیشرفته خود در مرز با این رژیم، این معادله را تکمیل کرد.

اظهارات هفته گذشته رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و تهدید حزب الله به یک جنگ گسترده، واکنش «سید حسن نصرالله » دبیرکل این گروه مقاومت را در پی داشت.

وی در سخنرانی پنجشنبه شب خود خطاب به سران صهیونیست گفت: این شما نیستید که ما را به جنگ بزرگ تهدید می‌کنید، بلکه این ما هستیم که شما را به چنین جنگی تهدید می‌کنیم و ما اکنون به آزادی فلسطین، برپایی نماز در مسجدالاقصی، نابودی رژیم اشغالگر و اطمینان و یقین به پیروزی خود امیدواریم.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی اکنون با چالش های مختلفی در داخل و خارج سرزمین های اشغالی رو به روست که هر کدام می تواند موجودیت آن را تهدید کند. از یک طرف، "اسرائیلی های" ناراضی و معترض در بیست و یکمین هفته گذشته، خیابان ها را محل اعتراض و درگیری با نیروهای پلیس کرده اند و به رویکردهای استبدادی ائتلاف تندروی حاکم به رهبری بنیامین نتانیاهو اعتراض دارند.

از طرف دیگر، متحدان اروپایی و آمریکایی تل‌آویو، بهبود روابط با حزب حاکم را به کنار گذاشتن عناصر تندرو از کابینه منوط کرده اند.

در همین حال، مقاومت فلسطین و محور مقاومت در منطقه قدرتمندتر از گذشته شده و بسیاری از کارشناسان، از عملیات های اخیر در سرزمین های اشغالی به عنوان شروع انتفاضه سومی یاد می کنند که می تواند به موجودیت رژیم اشغالگر قدس پایان دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar