تسنیم/ یک شهروند سعودی در بیروت ربوده شد، تا کشور بحران زده لبنان وارد بحران جدیدتری شود.

رسانه‌های لبنانی به نقل از بسام مولوی وزیر کشور لبنان خبردادند، این شهروند عربستانی که در خطوط هوایی لبنان کار می‌کند، در نزدیکی فرودگاه بیروت ربوده شده است.

مولوی در تویتر خود نوشت: نهادهای امنیتی از دیروز که خبر ربوده شدن این تبعه عربستانی را دریافت کردند کار جستجو برای یافتن سرنخ‌های از این امر را آغاز کرده و در ارتباط مستقیم با ولید البخاری سفیر عربستان در بیروت هستند.

وزیر کشور لبنان آدم ربایان را تهدید کرد که با مشت آهنین کسانی را که دست به چنین اقداماتی می‌زنند را سرکوب خواهد کرد.


روزنامه سعودی عکاظ هم خبر داد، شهروند سعودی نیمه شب شنبه گذشته (بامداد یکشنبه) در جاده فرودگاه بیروت ربوده شده و آدم ربایان در یک پیامک خواستار پرداخت باجی به قیمت 400 هزار دلار برای آزادی وی شدند.

به زعم این رسانه، پیامک ارسالی از منطقه‌ای در ضاحیه جنوبی لبنان ارسال شده است.

به گفته رسانه‌های سعودی، آدم ربایان سوار بر د و خودرو بوده و لباس نظامی به تن داشتند.

روزنامه سعودی الوطن هم اعلام کرد فرد ربوده شده (م.م) نام داشته و آخرین بار درنزدیکی یکی از مال‌های مرکز بیروت دیده شوده بود.

گفتنی است با وجود آنکه نهادهای امنیتی و رسمی لبنان به عنوان مسئولین اصلی پیگیری این پرونده این شخص یا گروهی را تا این لحظه متهم به دست داشتن در این آدم ربایی معرفی نکرده اند، اما رسانه‌های سعودی و رسانه‌های همسو با آن به زعم ارسال یک پیامک از یک منطقه تلاش می‌کنند تا مقاومت را به نحوی در این امر دخیل نشان دهند.

به اعتقاد کارشناسان رسیدن تلاش‌های انتخاب رئیس جمهور لبنان به مراحل سرنوشت ساز و شکل‌گیری نوع همگرایی در این رابطه حول محور پیشنهادات حزب الله، برنامه برخی از طرف‌های دخیل در این بحران را با مشکل مواجه کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar