ایسنا/ رئیس سرویس اطلاعات خارجی انگلیس اذعان کرد در زمان توئیت کردن در حساب کاربری منسوب به وزیر خارجه جدید ترکیه به توضیحات پروفایل و جعلی بودن این حساب توجهی نکرده است.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، ریچارد مور اواخر روز یکشنبه پیام تبریکی برای هاکان فیدان، وزیر خارجه جدید ترکیه ارسال و برایش آرزوی موفقیت کرد.

به نظر می‌رسد که مور نتوانسته تشخیص دهد که دوستش هاکان فیدان هرگز در توئیتر حسابی نداشته و پیام خود را به یک حساب کاربری جعلی ارسال کرده است.

بسیاری از شهروندان متوجه شدند که در توضیح حساب کاربری هاکان فیدان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکیه‌ای نوشته شده "این یک حساب کاربری رسمی نیست" و یک "حساب جعلی" است. همچنین حساب مذکور "تیک آبی" ندارد.

چند ساعت بعد از نخستین توئیت رئیس اطلاعات خارجی انگلیس و پس از چندین واکنش، ریچارد مور به گاف خود پی برد و نوشت: خوب شرم‌آور است! اما حتی اگر این حساب، جعلی باشد، بهترین آرزوی من برای فیدان حقیقت دارد!

در حالیکه بسیاری از نظر دهندگان این وضعیت را سرگرم‌کننده می‌دانستند و رئیس سرویس اطلاعات خارجی انگلیس را به خاطر اعتراف سریع به اشتباه خود تحسین می‌کردند، دیگران نگران بودند که رئیس اطلاعات خارجی انگلیس در تشخیص حساب‌های واقعی و جعلی در توییتر مشکل داشته باشد.

مور از ژوئیه ۲۰۲۰ رئیس اطلاعات خارجی انگلیس است اما پیش از آن سفیر کشورش در ترکیه بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar