ایسنا/ پلیس کره جنوبی اعلام کرد، مشغول تحقیقات درباره ۱۷ سرباز آمریکایی و پنج فرد دیگر به اتهام قاچاق ماده مخدر ماریجوانای صنعتی از طریق پست نظامی است.

پایگاه بی.بی.سی نوشت، این تحقیقات پلیس کره جنوبی بعد از یورش‌هایی که در ماه مه گذشته به دو پایگاه ارتش آمریکا در این کشور از جمله پایگاه "کمپ همفریز"، بزرگترین پایگاه خارجی آمریکا صورت گرفت، اجرا می‌شود.
دادستان‌ها مشغول بررسی پرونده تمامی ۲۲ متهم هستند و تاکنون یک تبعه فیلیپینی و یک تبعه کره جنوبی در این راستا دستگیر شده‌اند.
به نوشته بی.بی.سی این تحقیقات بر مبنای اطلاعاتی که بخش تحقیقات جنایی ارتش آمریکا به کره ‌جنوبی داده، آغاز شد و برای چهار ماه ادامه یافته است.
بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی،‌ چا مین سئوک، یک کارآگاه ارشد کره جنوبی اظهار کرد، این یکی از بزرگترین پرونده‌های قضایی مطرح شده در سال‌های اخیر علیه سربازان آمریکایی است.

به دنبال یورش‌های مشترک صورت گرفته توسط پلیس کره جنوبی و بخش تحقیقات جنایی ارتش آمریکا به این پایگاه‌های نظامی تاکنون ۷۷ گرم حشیش صنعتی، بیش از چهار کیلوگرم "مایعات مخلوط" ماری‌جوانای صنعتی مخصوص سیگارهای الکترونیک و در مجموع ۱۲۸۵۰ دلار پول نقد در ضمن جستجوی خانه‌های ۲۲ مظنون این پرونده کشف و ضبط شده است.
متهمان این پرونده به قاچاق ماری جوانای صنعتی که نزد فروشندگان مواد مخدر به کی۲ و اسپایس معروف است از طریق سرویس پستی ارتش آمریکا به کره جنوبی متهم هستند.
گمان برده می‌شود، هفت نفر از این متهمان از جمله پنج سرباز آمریکایی در فروش مواد مخدر دست داشته‌اند و ۱۲ نفر مصرف کننده و سه نفر واسطه بوده‌اند.
پلیس کره‌جنوبی همچنین گفت که همسر یک سرباز و نامزد یک سرباز دیگر نیز در این ماجرا متهم شده‌اند.
به گفته این نیروی پلیس، این ۱۷ سرباز در حال حاضر در کمپ همفریز در ۴۸ کیلومتری جنوب سئول و همچنین در کمپ کیسی، یکی دیگر از پایگاه‌های ارتش آمریکا در کره جنوبی واقع در ۴۰ کیلومتری شمال سئول هستند.
آنها با ارتباط برقرار کردن از طریق اسنپ‌چت، مواد مخدر را در پایگاه‌ها توزیع می‌کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar