مهر/ صدها لبنانی ارمنی الاصل در مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در بیروت تجمع و با کوکتل مولوتف، سنگ و چوب به نیروهای امنیتی و ضدشورش لبنان حمله کردند.

آناتولی گزارش داد: صدها لبنانی ارمنی الاصل در مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در بیروت تجمع و با کوکتل مولوتف، سنگ و چوب به نیروهای امنیتی و ضدشورش لبنان حمله کردند.

خبرنگار آناتولی اعلام کرد: شماری از معترضان به آزادسازی اراضی جمهوری آذربایجان در قره باغ، تلاش کردند تا به این سفارتخانه یورش ببرند، اما نیروهای امنیتی لبنان آنها را عقب رانده و اقدام به پرتاب گاز اشک آور به سمت آنان کردند.

نیروهای لبنانی اجازه ندادند تظاهرکنندگان به ساختمان سفارتخانه برسند و به همین دلیل ده‌ها تن از آنها با کوکتل مولوتف، سنگ و چوب به پلیس لبنان حمله کردند.

پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و ماشین‌های آب پاش استفاده کرد. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی حمل کردند و علیه سیاست جمهوری آذربایجان در قره باغ شعار سر دادند. تظاهرکنندگان حدود دو ساعت به حملات خود ادامه دادند که منجر به زخمی شدن تعدادی از نیروهای امنیتی شد.

آناتولی گزارش داد که تظاهرکنندگان به سمت ورودی سفارت و نیروهای امنیتی مواد آتشزا پرتاب کردند که موجب آتش سوزی اطراف سفارت شد.

در این مراسم هاگوب بقرادونیان دبیر کل حزب طاشناق لبنان به شدت به سیاست‌های نیکول پاشینیان حمله کرد و گفت: مسئول آنچه در قره باغ رخ داد، پاشینیان است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar