تسنیم/ رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند دولت موقت این کشور برای پناهجویان غیرقانونی مهلت یک ماهه تعیین خواهد کرد تا از پاکستان خارج شوند.

رسانه‌ها در پاکستان به نقل از دولت موقت پاکستان اعلام کردند پس از مهلت یک ماهه به پناهجویان غیرقانونی، عملیات گسترده‌ای برای اخراج آنها از این کشور آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در پاکستان، پس از این مهلت یک ماهه حکومت پاکستان عملیات‌هایی را در سراسر این کشور با هدف اخراج پناهجویان غیر قانونی که بیشتر آنها افغان هستند را آغاز خواهد کرد.

گفته می‌شود که این سیاست جدید از سوی «سرفراز بوگتی» وزیر کشور پاکستان در روزهای اخیر اعلام خواهد شد.

پیش از این نیز رسانه‌های محلی پاکستان گزارش داده بودند دولت این کشور در تصمیمی جدید درصدد اخراج یک میلیون و 100 هزار نفر از پناهجویان افغانستانی است که به طور غیرقانونی در آن کشور مقیم هستند.

کابینه دولت موقت پاکستان به مقامات ذیربط اجازه داد تا مقدمات بازگرداندن همه پناهجویان غیرقانونی افغانستان را به کشورشان فراهم کند و این تصمیم اسلام‌آباد نیز با هماهنگی حکومت کنونی کابل گرفته شده است.

پیش‌تر  روزنامه «نیوز» به نقل از منابعی نوشته بود وزارت کشور پاکستان تصمیم گرفته است بازداشت و سختگیری علیه پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی را بیشتر کند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar