ايسنا/ محققان موفق به ساخت يک خودکار جديد شده‌اند که پوشش پلاستيکي خاص آن قادر است ويروس‌ها را از بين ببرد و دستور العمل پوشش پلاستيکي ويروس کش اين قلم يک راز تجاري است.

به گزارش ايسنا و به نقل از آي اي، به نظر مي‌رسد که يک دستگاه مفيد که استفاده روزانه دارد و شايد در اين روزها همه منتظر آن بوديم، از راه رسيده است. اين قلم در واقع يک خودکار خود تميز شونده است که توسط شرکت آلماني "مسمر"(Messmer) ساخته شده است.

پوشش پلاستيکي قلم "مسمر" چيزي است که مسئوليت نابودي ويروس‌ها را بر عهده دارد. پوشش پلاستيکي اين خودکار ويروس‌ها از جمله کروناويروس جديد را که جهان را درگير کرده است، خنثي مي‌کند.

در حال حاضر تقاضاي زيادي از جانب کلينيک‌ها و موسسات پزشکي، شرکت‌هاي بيمه و جوامع براي دسترسي به اين خودکار وجود دارد.

همزمان با تلاش جوامع براي مبارزه با ويروس کرونا، قوانين و مقررات خاصي در اين راستا در سراسر جهان تصويب شده است. يکي از اين مقررات، افشاي اطلاعات ملاقات اشخاص و همچنين زمان و تاريخ بازديد آنها از برخي مغازه ها و رستوران ها است. به طور معمول از افراد خواسته مي شود که با پر کردن يک فرم، اين اطلاعات را ارائه دهند و قاعدتا براي انجام اين کار به يک خودکار نياز است و ضد عفوني کردن هر يک از خودکارها ساعت ها زمان مي برد و عدم اطلاع از ضد عفوني بودن يا نبودن خودکارهايي که در محل هاي مختلف قرار دارند، مي تواند براي مردم نگران کننده باشد.

بنابراين شرکت "مسمر" نيت کرد که اولين خودکار توپي را در جهان توليد کند که بتواند ويروسهاي روي سطح خود را نابود کند.

راز اين خودکار در پوشش پلاستيکي آن نهفته است که البته دستور ساخت آن به شکل يک راز مخفي باقي مانده است، چرا که شرکت سازنده آنچه را که اين پوشش پلاستيکي از آن ساخته شده است، به اشتراک نگذاشته است. با اين حال، آزمايشگاه هاي مختلف اين خودکار را آزمايش کرده اند و تصديق کرده اند که واقعاً موثر است.

اين خودکار از نظر ظاهري با خودکارهاي معمولي يکسان است، اما اطمينان زيادي را به کاربران خود ارائه مي دهد.

"مانوئل ديمل" از شرکت "مسمر" توضيح داد: ويروس هاي خانواده کروناويروس تا پنج روز روي پلاستيک معمولي باقي مي مانند. بنابراين بسيار خوب است که بدانيد اين خودکار به طور موثر و سريع ويروس هاي روي سطح خود را از بين مي برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar