ایسنا/ نخستین تصویر از سلمان رشدی نویسنده ۷۵ ساله هندی-بریتانیایی-آمریکایی پس از حمله به او در آگوست سال ۲۰۲۲ منتشر شده است.

 «سلمان رشدی» که پس از اعلام حکم ارتداد به‌دلیل انتشار کتاب موهون «آیات شیطانی» دیگر زندگی طبیعی نداشته و همواره در خفا زندگی کرده است، اواخر سال گذشته میلادی جسارت انجام یک سخنرانی را در نیویورک به خود داد. او اما در حین این سخنرانی توسط یک فرد مسلمان مورد حمله با جسم برنده قرار گرفت. درباره سلمان رشدی پس از این اتفاق مدت‌ها خبری منتشر نشد تا آنکه در عکسی که از او و در آستانه انتشار کتاب جدیدش منتشر شد، مشخص شد که یک چشم خود را در آن حمله از دست داده است. گویا او دیگر توان حرکت دادن یک دست خود را هم بر اثر عوارض جراحت‌های وارده، ندارد.

این نویسنده و مقاله‌نویس ۷۵ ساله بریتانیایی-آمریکایی متولد هند که حکم ارتداد او سال‌ها پیش و در پی انتشار کتاب «آیات شیطانی» ازسوی امام خمینی (ره) صادر و از آن پس تحت تدابیر شدید امنیتی زندگی کرد، حین سخنرانی در نیویورک در تاریخ ۱۲ آگوست با ضربات چاقو از ناحیه گردن و نیم‌تنه مورد حمله قرار گرفت و مشخص شد فردی به نام «هادی مطر» ساکن نیوجرسی به او حمله کرده است. 

«هادی مطر» جوان ۲۴ ساله لبنانی-آمریکایی که به چاقو زدن به رشدی متهم شده بود، در تاریخ ۱۸ اوت در دادگاه حاضر شد و درباره اتهامات مربوط به اقدام به قتل درجه دوم و حمله به این نویسنده، توضیح داد.

خود رشدی در مصاحبه‌ای که اخیرا در نشریه نیویورکر منتشر شده اظهار می‌کند: «من خوش‌شانس هستم که از این حمله جان سالم به در بردم».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar