خودرو بانک/ مدتي است که توليد هيونداي سانتافه با سه رديف صندلي متوقف شده و خودرويي بزرگتر و جادارتر، موسوم به هيونداي پاليسيد جايگزين آن شده است. فروش هيونداي پاليسيد از زمان عرضه در ابتداي سال 2020 خيره کننده بوده و به نظر مي‌رسد با خودرويي محبوب از هيونداي روبرو باشيم. با اين حال عده‌اي از مشتريان از بوي چرم ناپا به کار رفته در کابين خودرو شکايت کرده‌اند.

اين مالکان گزارش داده‌اند هنگامي که بوي تازگي کابين هيونداي پاليسيد که معمولا در خودروهاي صفرکيلومتر استشمام مي‌شود از بين رفت، اين مشکل بروز پيدا کرده است. هيونداي تحقيقاتي را براي يافتن علت اصلي اين بوي نامطبوع آغاز کرده است. 

با وجود آن‌ که هيونداي در حال بررسي موضوع است، هنوز مشخص نيست چه عاملي اين بوي ناخوشايند را توليد مي‌کند. اين مشکل همچنان توسط هيونداي حل نشده است و زماني که راهکاري براي آن انديشيده شود، هيونداي با انتشار يک اعلاميه خبري در مورد اين موضوع شفاف سازي خواهد کرد.

در اين بين برخي از مالکان هيونداي پاليسيد به رسانه‌هاي خودرويي گفته‌اند که منبع بو از پشت سري‌هاي صندلي‌هاي عقب است. فضاي داخلي خودروها امروزه با مواد مختلفي از جمله حلال‌ها، شوينده‌ها و مواد شيميايي ديگر آغشته مي‌شود که ممکن است ترکيب هرکدام از اين مواد با يکديگر بوي نامطبوعي را توليد کند.

از ابتداي امسال تاکنون، بيش از 36 هزار دستگاه هيونداي پاليسيد در سراسر جهان به فروش رسيده‌اند که آمار مناسبي براي يک شاسي بلند نيمه لوکس هفت نفره محسوب مي‌شود. اميدواريم که هيونداي بتواند مشکلات به وجود آمده را برطرف کند تا تاثير منفي اين مورد بر طراحي زيبا و جسارت هيونداي کمرنگ شود.

 

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar