آخرین خبر/ در «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی وایرال شده بود را درباره این موضوع جمع آوری کردیم.

خشونت علیه زنان در همه طبقات اجتماعی، اقتصادی، نژادی، سنی و جغرافیایی یافت می شود. اما در برخی از گروه ها شایع تر است. خشونت بازتابی از حس پرخاشگری است. خشونت خانگی نوع خاصی از خشونت است که در سطح خانواده اعمال و منجر به آسیب یا رنج جسمی، روانی و جنسی می شود.

با علامت جهانی خشونت خانگی آشنا شوید

ویدئویی که چندی قبل در فضای مجازی وایرال شد اگر کسی را دیدید که در شرایطی قرار دارد که امکان حرف زدن یا توان حرف زدن ندارد ولی دست خود را به این شکل به حرکت در می‌آورد، در زبان اشاره بین‌المللی به معنی درخواست کمک فوری و اورژانس است. 

ویدئوی این خبر را در لینک زیر مشاهده کنید.

نجات بانوی ایرانی با سفارش پیتزا

ماجرایی از خشونت خانگی که در ایران اتفاق افتاد و با هوشیاری زن جوان که به بهانه سفارش پیتزا پلیس را از حال خود مطلع کرده بود.

ویدیوی این ماجرا را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

تلاش سلبریتی ها برای مبارزه در برابر خشونت خانگی

ویدئوی جالبی از خشونت علیه زنان که مجری معروف این ویدئو را در صفحه خود وایرال کرد. برای مشاهده این کلیپ به لینک زیر مراجعه کنید.

حقوق زنان

اگر مورد خشونت خانگی قرار گرفته اید بهتر است از حقوق خود آگاه شوید، در ویدئو زیر اطلاعات مفیدی گردآوری شده است که هر زنی باید بداند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar