فارس/مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌ شرقی گفت: صدور هرگونه مجوز ساخت‌وساز در اطراف رودخانه‌ها و نقاط خطرآفرین باید با حساسیت زیادی انجام شود.
محمد باقر هنربر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آذرشهر، تعامل مسئولان برای رفع نقاط حادثه‌خیز را عامل مهمی در پیشگیری از بروز آسیب‌ها و صدمات عنوان و اظهار کرد: عدم اقدام به موقع می تواند خسارات جبران ناپذیری به مردم و دولت وارد کند.
وی عامل اصلی بروز خسارات جانی و مالی در اثر حوادث و بلایای طبیعی را ناشی از عدم پیش بینی و پیشگیری عنوان کرد و گفت: در قانون جدید مدیریت بحران بر پیشگیری تأکید زیادی شده است.
هنربر خاطرنشان کرد: در قانون جدید، عنوان ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها به «ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران» تغییر یافته است.
فرماندار آذرشهر نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت تعریض پل راه آهن در حریم تیمورلو|، گفت: خطر سیل شهر 6 هزار نفری تیمورلو را تهدید می‌کند و اراضی اطراف پل راه‌آهن به گونه‌ای است که با جریان سیل امکان فعالیت ماشین آلات وجود ندارد.
اللهیاری از بهسازی و سامان‌دهی مسیر رودخانه در پایین دست پل راه‌آهن در حریم تیمورلو به طول 4 کیلومتر خبر داد و افزود: دهانه این پل در صورت افزایش حجم آب رودخانه، برای عبور جریان آب مناسب نیست.
وی به دیواره ساحلی رودخانه گنبرف در مقابل اردوگاه نبی اکرم(ص) آموزش و پرورش آذرشهر نیز اشاره کرد و گفت: تخریب این دیواره باعث می شود سیل شهر گوگان را تهدید کند، لذا دیواره ساحلی در این قسمت از رودخانه باید برای همیشه، ترمیم و اصلاح شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی