باشگاه خبرنگاران/ رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی وسائط نقلیه اصفهان گفت: تفاوت در قیمت خرید واحد‌های صنفی و وجود برند‌های متعدد از علل اختلاف قیمت در بازار لوازم یدکی خودرو‌ها است.

اسماعیل معصومی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی وسائط نقلیه اصفهان پیرامون آسیب‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا بر بازار لوازم یدکی، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا و خانه نشینی مردم این شرایط روی همه شغل‌ها تاثیر گذار بوده، از جمله قطعات یدکی خودرو‌ها که یکی از دلایل اصلی آن کاهش حمل و نقل، رفت و آمد‌ها و مسافرت‌ها است که باعث می شود تا مردم از وسایل نقلیه کمتر استفاده کنند و طبیعتا به قطعات کمتری نیاز پیدا می‌کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر به خاطر کسادی بازار و شرایط موجود صنف ما به دنبال این است که بتواند با دریافت وام، بدهی‌های خود را پرداخت کند که در این رابطه ما روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نامه امضا می کنیم.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی وسائط نقلیه اصفهان با اشاره به اینکه امسال به صورت کلی لوازم یدکی ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است، افزود: بدون اغراق ۸۰ درصد لوازم یدکی موجود در بازار تولید داخل است که کیفیتشان نسبتا خوب است و روز به روز بهتر میشود، اما ۲۰ درصد باقی مانده وارداتی یا از قطعات دسته دوم استفاده میشود.
معصومی در خصوص عدم ثبات قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو، گفت: اکثر واحد‌های صنفی قطعات را به تعداد کم خریداری می کنند و قیمت خرید‌ها متفاوت است و به‌خاطر وجود مارک‌ها و برند‌های متعدد اختلاف قیمت در بازار وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه مردم برای ارائه شکایات می توانند به‌صورت حضوری به اتحادیه مراجعه کنند ادامه داد:از ابتدای امسال حدود ۲۰۰ شکواییه داشتیم که به همه آن‌ها رسیدگی شده است. ما در اتحادیه، کمیسیون رسیدگی به شکایات را داریم که نوع قطعات را هم کارشناسی می‌کنند و اکثر کار‌هایی که از نظر قضایی و تعزیرات، بازرسان  دیگر باید انجام دهند خوشبختانه خود اتحادیه آن را انجام می‌دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today