نماد آخرین خبر

۱۱۶ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در استان فارس کشف شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۱۱۶ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در استان فارس کشف شد

ايرنا/ مدير دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزيع نيروي برق استان فارس از کشف ۱۱۶ دستگاه استخراج کننده رمز ارز( ماينر ) غير مجاز به ارزش بيش از ۲۰ميليارد ريال طي دو ماهه اخير در استان فارس خبر داد.

ابوذر الوار، مدير دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزيع نيروي برق استان فارس روز شنبه با بيان اينکه اين تعداد دستگاه به صورت غير قانوني از تعرفه هاي برق ارزان قيمت استفاده مي کردند گفت: با همکاري موثر کارشناسان و رابطين حراست، اين تعداد دستگاه کشف، جمع‌آوري و تحويل مراجع قضايي شد.
اين مقام مسئول، ضمن تقدير از کليه عواملي که در زمينه کشفيات، همکاري داشته اند، خواستار جديت، تلاش و همراهي بيشتر مديران و کارکنان ادارات دولتي و سازمان هاي اجرايي و مردم استان در جهت جلوگيري از فراگير شدن استفاده غير مجاز از دستگاه هاي مذکور شد.
الوار، پر مصرف بودن اين دستگاه ها و آسيب رساني به تاسيسات و شبکه هاي برق و لوازم برقي مشترکين را از جمله معايب استفاده غيرقانوني از ماينرها برشمرد و بيان داشت: استفاده از اين دستگاه ها در فصل تابستان به دليل مصرف بالاي برق باعث افزايش بار مصرفي ترانس ها، افزايش بار خطوط و در بيشتر موارد موجب افت ولتاژ و تشديد خاموشي ناشي از کمبود برق و ايجاد نارضايتي مشترکين مي گردد.
مدير دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزيع نيروي برق استان فارس ، با بيان اينکه اگرچه توليد کنندگان رمز ارز مي توانند با ارائه مجوز و پروانه صادره از اداره ها و سازمان هاي ذيربط نسبت به دريافت انشعاب قانوني اقدام و از حمايت قانوني برخوردار باشند اما برخي افراد سودجو به دليل کسب سود بالاتر از انشعابات ديگر با تعرفه هاي ارزان قيمت به صورت غير قانوني و مخفيانه استفاده مي کنند که حسب وظيفه قانوني اين دفتر،  شناسايي و پيگيري هاي لازم همواره در دستورکار قرار داشته و اقدامات قانوني از طريق دستگاه هاي نظارتي و مراجع قضائي به عمل خواهد آمد.

الوار همچنين يادآور شد: چنانچه درکارگاه هاي صنعتي و مزارع کشاورزي که داراي موجر است دستگاه هاي ماينر شناسايي گردد، مسئوليت قانوني و جرائم بر عهده مالک انشعاب خواهد بود.
مدير دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزيع نيروي برق استان فارس در پايان از عموم شهروندان درخواست کرد تا هرگونه فعاليت مشکوک کارگاه هاي غير مجاز توليد رمز ارز ديجيتال را از طريق سامانه پيامکي ۳۰۰۰۲۹۰۱۵۷ يا شماره تماس هاي ۳۲۳۱۷۷۲۳و يا ۳۲۳۱۸۶۱۵ و شماره فاکس ۳۲۳۱۸۶۱۵ اطلاع رساني نمايند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online