نماد آخرین خبر

پادگان اردبیل ثبت ملی شد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
پادگان اردبیل ثبت ملی شد

باشگاه خبرنگاران/ مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل گفت: پادگان اردبيل به عنوان بخشي از تاريخ و فرهنگ استان اردبيل در فهرست آثار ملي کشور ثبت شد.

نادر فلاحي، مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل اظهار کرد: پادگان اردبيل به عنوان بخشي از تاريخ و فرهنگ استان براي حفاظت و حراست از اين بنا، با تلاش‌هاي انجام شده و تهيه پرونده ثبتي در فهرست آثار ملي کشور ثبت شد.
او افزود: اين پادگان به پيشنهاد ميراث‌فرهنگي اردبيل با توجه به اهميت تاريخي و فرهنگي آن با تائيد معاونت ميراث فرهنگي وزارت متبوع به ثبت ملي رسيد که با اين مهم زمينه براي اجراي اقدامات مرمتي و ساماندهي فراهم خواهد شد.
مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان اردبيل بيان کرد: با اين اقدام و ثبت اين اثر ارزشمند زمينه براي حفظ و صيانت از اين اثر و بهره برداري فرهنگي و گردشگري از آن فراهم خواهد شد.
فلاحي گفت: پادگان اردبيل که بنايي مربوط به دوران قبل از پيروزي انقلاب اسلامي با قدمتي نزديک به صد سال است، ظرفيت تبديل به موزه ارتش را دارد که بعد از ثبت، در زمينه تعيين عرصه و حريم اين بنا اقدام شده و براي تبديل آن به موزه و ساير کاربري‌ها برنامه‌ريزي خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today