نماد آخرین خبر

یک مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در قزوین افتتاح شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
یک مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در قزوین افتتاح شد

ايرنا/ يک مرکز کارآفريني و توانمندسازي زنان سرپرست خانوار روز سه شنبه همزمان با روز ملي روستا و عشاير با حضور هدايت الله جمالي پور استاندار قزوين در روستاي نجم آباد از توابع شهرستان قزوين به بهره برداري رسيد.

اين مجموعه با دريافت يک ميليارد تومان تسهيلات از صندوق کارآفريني اميد براي ۲۵ زن سرپرست خانوار اشتغالزايي کرده است.
استاندار قزوين در مراسم افتتاح اين مرکز گفت: اشتغال‌هاي خرد و خانگي در استان ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي زيادي دارند و بايد حداکثر بهره برداري از ظرفيت آنها داشته باشيم.
جمالي پور گفت: همه ما بايد کمک کنيم تا اين ظرفيت‌ها به يک فرصت بزرگ براي استان تبديل شوند و گام‌هاي بلندي براي اشتغالزايي و رونق اقتصادي در استان برداشته شود.
مدير کل فني و حرفه‌اي استان قزوين نيز در اين مراسم گفت: توسعه و تقويت اين نوع مراکز با هدف اشتغالزايي در روستاها با استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در دستور کار سازمان قرار دارد.
محسن مددي افزود: در اين مجموعه به عنوان يکي از مراکز آموزش روستاييان زير نظر فني و حرفه‌اي استان، توسعه مشاغل خانگي را دنبال مي‌کنيم و بانوان جامعه هدف در اين مرکز، ۶ ماه تا يکسال آموزش مي‌بيند.
وي گفت: در اين مرکز، حرفه‌هاي خياطي، ميوه خشک کني، توليد محصولات خانگي و پخت نان را دنبال مي‌کنيم و اميدواريم با همکاري مسوولان براي ارتقا و توسعه اين مشاغل گام برداريم.
در اين مراسم علي فرخزاد معاون هماهنگي امور عمراني استاندار قزوين، مريم بيدخام مدير کل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، اکرم نجفي مدير کل امور روستايي استانداري و جمعي ديگر از مسوولان حضور داشتند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today