نماد آخرین خبر

سردار رضایی: مناقشه آذربایجان و ارمنستان، فتنه‌ای که به منطقه تحمیل شده است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
سردار رضایی: مناقشه آذربایجان و ارمنستان، فتنه‌ای که به منطقه تحمیل شده است

باشگاه خبرنگاران/ جانشين فرمانده ناجا گفت: مناقشه جمهوري آذربايجان و ارمنستان، فتنه‌اي است که به منطقه تحميل شده که توصيه مي‌کنيم اين مناقشه حل و فصل شود.

سردار قاسم رضايي، جانشين فرمانده ناجا در بدو ورود به استان اردبيل هدف از اين سفر را بازديد از يگان‌هاي مرزي و ارزيابي ميزان آمادگي مرزبانان عنوان کرد و گفت: درگيري بين قواي نظامي آذربايجان و ارمنستان در مرز‌هاي مشترک شمالي کشور يک مناقشه قديمي بوده و فتنه‌اي است که به منطقه تحميل شده و اميدواريم هرچه زودتر اين مناقشه حل و فصل و درگيري‌ها در منطقه خاتمه يابد.
او امنيت و آرامش را مطالبه اصلي مردم منطقه عنوان کرد و افزود: اتفاقي که در منطقه رخ داده خوشايند هيچ يک از مردم آن نبوده و چيزي که مردم کشورمان و کشور‌هاي درگير در اين موضوع مطالبه مي‌کنند، امنيت و آرامش در منطقه است.
جانشين فرمانده ناجا با اشاره به برخورد چندين راکت طرف‌هاي درگير به اراضي جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: بعضا در تبادل آتش بين دو کشور در منطقه گلوله‌هايي به سمت خاک کشورمان اصابت مي‌کند که در اين رابطه به هر دو طرف تذکراتي داده ايم.
سردار رضايي ادامه داد: توصيه‌اي که مي‌توانيم به طرف‌هاي درگير داشته باشيم، اين است تا از طريق راه حل سياسي مناقشه را فيصله دهند.
او بيان کرد: مرزبانان ما در صحنه هستند و تذکرات لحظه‌اي به آن‌ها مي‌دهند و ما آماده هستيم به طرفين درگيري براي حل و فصل مناقشه کمک کنيم.
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينکه مردم خوب ما مرزبان هستند و هم حامي مرزبانان مي‌باشند، گفت: مرزبانان ما علاوه بر حضور در صحنه و مديريت، پايش و اطلاعات آن‌ها نيز کامل است.
سردار رضايي با بيان اينکه بايستي آنچه که حرف دل مردم که همانا آرامش هست را به ارمغان بياوريم؛ تصريح کرد: آرامش در مرز‌هاي کشورمان برقرار و حاکم است و مرزبانان اشراف خيلي خوبي را دارند.


 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today