ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: عامل انتشار تصاویر شکار غیرمجاز حیوانات وحشی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با همکاری دادستان شهرستان کلات و پلیس فتای این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ ابوالفضل شعبانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: با تلاش پلیس فتا و شناسایی زودهنگام این متخلف، وی به دادگاه احضار و با تشکیل پرونده و اعلام مستندات لازم هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد.
وی با بیان اینکه تحقیقات در این زمینه هنوز ادامه دارد افزود: اگر ثابت شود اقدام به شکار غیرمجاز از سوی خود این فرد انجام شده است با وی به عنوان شکارچی غیرمجاز برخورد قانونی می شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان این که انتشار هر گونه تصویر از کشتار حیوانات وحشی جرم است و مرتکب، تحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرد، افزود: حمایت از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش وظیفه عمومی است و این اداره کل و زیرمجموعه‌هایش تمام تلاش خود را برای فرهنگ‌سازی و حفظ محیط زیست به کار گرفته و با افراد خاطی مطابق قانون برخورد می‌کنند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar