ایسنا/ رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: برخی شرکت‌های توزیع، روغن مصرفی خانوار را به شرط خرید دیگر کالاها، می‌فروختند.

ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این باره اظهار کرد: بررسی میدانی بازرسان در روزهای گذشته نشان داد که تعدادی از شرکت‌های پخش و صنوف توزیعی، فروش روغن مصرفی خانوار را منوط به خرید سایر اقلام مصرفی از قبیل رب ‌گوجه‌فرنگی، تن ماهی و ... کرده بودند که بر اساس ماده ۶۴ قانون نظام صنفی تخلف بوده و معادل تخلف فروش اجباری است.
وی افزود: در حال حاضر روغن مصرف خانوار به وفور در بازار وجود دارد و عرضه آن در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های تعاونی مصرف، فروشگاه‌های توزیعی سراسر استان آغاز شده و انتظار می‌رود کمبودی در این رابطه گزارش نشود حتی می‌توان گفت بازار به حد اشباع رسیده است.
این مسئول ادامه داد: بازرسان سازمان صمت و اتاق اصناف در چندین مورد با شرکت‌های پخش متخلف در استان برخورد کرده و در صورت مشاهده و دریافت گزارش، با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند و در ادامه مراتب قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند تا شکایات آنان بررسی و پیگیری شود.
فغفوری خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی بازار و محدودیت‌هایی که اداره بازرسی این سازمان دارد، انتظار می‌رود شهروندان علاوه ‌بر شناخت و صیانت از حقوق خود، موارد تخلف را به این سازمان اعلام کنند تا از تخلفات پیش از آنکه گسترده‌تر شده، پیشگیری شود.
  
  
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today