فارس/ فیلم کوتاه تعدیل به نویسندگی و کارگردانی کیوان سروری از تولیدات حوزه هنری کردستان جایزه ویژه جشنواره BIMIFF برزیل را از آن خود کرد.

فیلم کوتاه تعدیل به نویسندگی و کارگردانی کیوان سروری از تولیدات حوزه هنری  کردستان جایزه ویژه جشنواره BIMIFF برزیل را از آن خود کرد.
این جشنواره در تاریخ ۵ تا ۱۵ نوامبر در شهر ریو دو ژانیر برزیل با حضور فیلم‌هایی از سراسر جهان، به صورت آنلاین برگزار شد کیوان سروری کارگردان فیلم کوتاه تعدیل به تهیه کنندگی حوزه هنری توانست جایزه بخش ویژه کارگردان خوش فکر این دوره را از آن خود کند‌.
این فیلم پیش از این عنوان  توانسته بود، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره قبرس، جایزه ویژه جشنواره هندوستان و جایزه بهترین فیلم جشنواره بهشتی تهران را ار آن خود کند.
فیلم کوتاه تعدیل با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در مورد دو دوست و همکار است که یک اتفاق آنها را در موقعیت عجیبی قرار می‌دهد. 
زانیار لطفی در این فیلم بعنوان تصویربردار و تدوین‌گر، فردین ملاسلیمی صدابردار، سمیرا فقیه سلیمانی به عنوان منشی صحنه، مهران سروری دستیار کارگردان، ثنا شریعتی به‌عنوان دستیار تصویر برداری و عزیز نعمتی، سمیه رحیمی، سوران رضوانی‌زاده، شاداب کوکبی، آرسام حسین پناهی، نیها شیخی به عنوان بازیگر کیوان سروری را یاری کرده‌اند.
کیوان سروری متولد سال ۱۳۶۸ سنندج دانشجوی کارشناسی سینما است از سال ۱۳۸۷ فیلمسازی را شروع کرده و تاکنون ۴ فیلم کوتاه و ۳ مستند کوتاه ساخته است.
نخستین فیلم کوتاه او با عنوان «جنگ یا صلح» توانست علاوه بر حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال ۱۳۹۲، جشنواره فیلم کوتاه حسنات اصفهان، نماز و کار همدان و چندین جشنواره داخلی دیگر جوایزی را نیز کسب کند.
حضور در ۴۰ جشنواره ‌خارجی از جمله ایتالیا، اسپانیا، بلغارستان، آمریکا، استرالیا و هند و برنده لوح تقدیر در جشنواره های بلغارستان و استرالیا از دیگر موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online