رکنا/ تعدادی از پخش کنندگان تصاویر و فیلم‌های مستهجن و مبتذل در فضای مجازی زرند احضار و بازداشت شده اند.

بلوچ زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: قابل قبول نیست که عده‌ای در فضای مجازی با انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن و مبتذل علیه اخلاق و عفت عمومی اقدام و مردم و جوانان را به فساد و فحشا تشویق و ترغیب کنند.
وی با اشاره به موارد قانونی در ارتباط با اقدامات مجرمانه در شبکه‌های اجتماعی، تصریح کرد: ضمن رصد دقیق فعالیت‌های کاربران در تمام شبکه‌های اجتماعی، با مرتکبان رفتار‌های خلاف شرع و عرف به شدت برخورد خواهد شد.
دادستان زرند به ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی اشاره کرد و افزود: افرادی که نسبت به ترویج فساد و فحشا از طریق نشر مطالب یا پخش فیلم و عکس‌های مبتذل و مستهجن اقدام نمایند به 10 سال حبس محکوم خواهندشد.
این مقام قضایی ضمن درخواست از خانواده‌ها برای آموزش استفاده‌ صحیح از شبکه‌های اجتماعی و کنترل آنان، گفت: تاکنون هشدار‌های لازم از طرق مختلف از سوی دادستانی به اطلاع مردم رسیده است با تمام افرادی که ناآگاهانه در این دام افتاده اند نیز اتمام حجت کرده بودیم و هم اکنون با قاطعیت و وفق قانون، برخورد با این هنجارشکنان که با اعمال مجرمانه‌ خود به جامعه بی احترامی و باعث جریحه دار شدن قلوب شهروندان مومن و انقلابی شهرستان شده اند آغاز و به اطلاع شهروندان زرندی می‌رسانم که هم اکنون تعدادی از مجرمان تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند که در این رابطه تعدادی احضار و بازداشت شده اند و این قول را به تمامی شهروندان می‌دهم که این اقدام دادستانی با قدرت و قاطعیت تداوم خواهد داشت.
این مقام قضایی در پایان تصریح کرد: که با سازندگان و پدید آورندگان محتویات مستهجن و مبتذل همانند انتشاردهندگان و کسانی که آنها را به نمایش می گذارند برخورد قانونی سختی خواهد شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar