آخرین خبر/ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از آغاز احداث سلول جدید محل دفن صفیره، با هدف دفن بهداشتی و جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی به ویژه پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی در سایت دفن و پردازش پسماندها در صفیره خبر داد.

با توجه به رویکرد جهادی شهردار اهواز و در پیِ آتش سوزی‌های چند ساله اخیر، دستور احداث سلول جدید محل دفن صفیره با روش فوکوئوکا صادر شد.
محمدرضا قنواتی، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز با اشاره به مشکلات مزمن محل دفن صفیره گفت: روزانه ۱۰۵۰ تن زباله به شکلی کاملا مکانیزه در اهواز جمع‌آوری و به همراه پسماندهای شهرهای کوت‌عبدالله، و شیبان به محل دفن صفیره حمل می‌شود.
وی با توضیح این مطلب که ظرفیت سلول فعلی  سال‌هاست که به اتمام رسیده، عنوان کرد: متاسفانه در طول سال‌های گذشته به شکل سنتی دفن پسماند صورت می‌گرفت که برخی مشکلات زیست‌محیطی و آتش سوزی‌های اتفاقی یا بعضا عمدی اخیر را بدنبال داشته است.
قنواتی تصریح کرد: خط قرمز من مراقبت و  محافظت محیط زیست و سلامت شهروندان از آلودگی های ناشی از  پسماندهاست بنابراین از روز نخست حضور در سازمان پسماند مقدمات آغاز مطالعات احداث سلول جدید را فراهم کردم که خوشبختانه کلیه مطالعات احداث این سلول با استفاده از توان بومی مهندسی واقع در سازمان مدیریت پسماند انجام شد.
قنواتی گفت: سرمایه‌گذاری در زمینه احداث سلول را یک تکلیف برای مدیریت شهری می‌دانم و امیدوارم با عزم جدی شهردار اهواز و شورای پنجم، در زمینه تخصیص اعتبار لازم برای احداث سلول با سازمان پسماند همکاری لازم به عمل آید.
قنواتی توضیح داد: پس از طی فرایند قانونی و با تسریعی که در این خصوص صورت گرفت؛ پیمانکار کارگاه را تجهیز کرده و می توان خبر آغاز فعالیت اجرایی احداث سلول جدید را با مبلغ اولیه ۸۶ میلیارد ریال و در مدت زمان ۸ تا ۱۰ ماه اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز خاطرنشان ساخت: احداث سلول مهندسی و بهداشتی تبدیل به یکی از مطالبات شهروندان و اعضای شورا شده بود که باید فرآیند اجرایی ساخت این سلول با نهایت دقت و سرعت صورت می گرفت که بی تردید با احداث و بهره برداری از این سلول، تا چندین سال دغدغه‌ای از لحاظ دفن بهداشتی و ایمن پسماند در شهر اهواز وجود نخواهد داشت.
وی افزود: همچنین این نوید را می‌دهم که با استفاده از ظرفیت‌های قانونی این قرارداد، تکمیل سلول دوم پسماند صفیره که سال‌ها بلاتکلیف مانده بود نیز صورت می‌گیرد.
قنواتی در پایان گفت: با حمایت شهردار و شورای پنجم، در یک سال آینده تلاش می‌کنیم عقب‌ماندگی های چند سال گذشته را برطرف کنیم.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today