صدا و سیما/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تردد در تمامی محورهای مواصلاتی استان روان است.

کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در این باره اظهار کرد: با توجه به بارش مقطعی برف در سطح استان اردبیل و تغییر شرایط جوی با تلاش راهداران تمامی محور‌های مواصلاتی باز و تردد امکان پذیر است.
وی با اشاره به وضعیت جوی استان اردبیل افزود: پدیده غالب در سطح استان آسمانی صاف تا نیمه ابری، در محور مشگین‌شهر به پارس‌آباد مه‌آلود و در محور خلخال به اسالم در گردنه الماس کولاک مقطعی گزارش شده است.
۱۴۲ ماشین‌آلات راهداری در حال بازگشایی محور‌های برف گیر استان اردبیل هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: محور خلخال ـ پونل نیز به دلیل نداشتن ایمنی کافی تا اطلاع ثانوی مسدود است و از رانندگان درخواست می‌شود مسیر‌های جایگزین را انتخاب کنند.
وثوقی با بیان اینکه اکیپ‌های راهداری در تمامی محور‌های شهری و روستایی استان استقرار یافته و به حالت آماده باش در آمده‌اند، گفت: حتی المقدور از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند و چنانچه تردد از محور‌های مواصلاتی ضروری است از سلامت فنی خودرو به ویژه وسایل و تجهیزات ایمنی آن اطمینان حاصل کنند.
وی افزود: ۴۲۰ نیروی راهداری در راهدارخانه‌ها، ۸۰ اکیپ آماده خدمات‌رسانی به مردم، ۲۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در محور‌های مواصلاتی برای ارائه خدمات به مردم استقرار یافته‌اند همچنین در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح از ۱۳۳ سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه‌ها نیز استفاده می‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today