ایرنا/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: اولین واحد تولید کننده ورق تکسون کشور در این استان بهره‌برداری شد.

علی تشنه دل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: واحد تولیدی صنایع شیمیایی ارمغان سلولز مهدی در شهرستان گرمسار با حضور شریفی نژاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، متقی فرماندار شهرستان گرمسار و تعدادی از مدیران اجرایی استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.
وی تصریح کرد: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت حدود ۳۲ هزار مترمربع و زیربنای ۱۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی گرمسار مستقر است و اولین واحد تولیدکننده ورق تکسون در کشور است که توانسته زمینه اشتغال حدود ۲۷ نفر را فراهم کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: برای راه‌اندازی این واحد تولیدی حدود ۳۳۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد که ظرفیت تولید سالانه یک میلیون جفت انواع کفی کفش، ۱۵ هزار تن ورق تکسون و ۲۱ هزار و ۸۰۰ تن انواع چسب را دارد.
تشنه دل ادامه داد: در برنامه دیگری و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان و مسئولین استانی و محلی، شرکت طاها ویرا رادین در گرمسار به بهره‌برداری رسید.
وی اظهار کرد: این واحد تولیدی نیز اولین واحد تولیدکننده اسباب‌بازی و ماشین فلزی در کشور است که در زمینی به مساحت حدود ۶ هزار مترمربع و زیربنای یک هزار و ۳۳۰ متر مربع در شهرک صنعتی ایوانکی مستقر است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: برای راه‌اندازی این واحد تولیدی در حدود ۲۳۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد که ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار عدد مصنوعات کوچک مقیاس غیرالکترونیکی و اسباب‌بازی دارد که با راه‌اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال ۸۵ نفر فراهم شد.
شریفی نژاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان در ادامه سفر خود به شهرستان گرمسار، از شرکت ایران پیچکار تولیدکننده انواع پیچ و مهره فولادی و آلیاژی واقع در ناحیه صنعتی حاجی‌آباد در شهرستان گرمسار بازدید کرد. 

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today