ایرنا/  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به اعلام ستاد کرونا در استان مبنی بر وضعیت نارنجی قاینات آموزش در این شهرستان به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

محمد علی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز دوشنبه افزود: این وضعیت شامل تمامی مدارس روستایی و شهری می‌شود و تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: آموزش در مناطقی از شهرستان قاینات که پوشش اینترنتی ندارد از طریق درس‌نامه انجام خواهد شد و تولید محتوای لازم در این زمینه قبلا انجام شده است.
واقعی تصریح کرد: استفاده از مدرسه تلویزیونی ایران برای تمام دانش‌آموزان این شهرستان و دیگر شهرستان‌های استان توصیه می‌شود.
وی یادآور شد: طبق اعلام ستاد کرونا از ابتدای بهمن ماه در مناطق آبی و زرد آموزش برای دوره اول و دوم ابتدایی و دروس عملی هنرستان‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود.‌
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: طبق ابلاغیه‌ای که به مناطق آموزشی ارسال شد مدارس زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز در مناطق روستایی هم آموزش حضوری دارند که با حداکثر ۱۰ دانش‌آموز کلاس‌ها برگزار می‌شود.
وی گفت: تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارسی که آموزش حضوری دارند رعایت می‌شود و والدین در این ارتباط دغدغه‌ای نداشته باشند.
واقعی از ضدعفونی شدن کلاس‌های درس قبل و بعد حضور دانش‌آموزان خبر داد و افزود: زیرساخت‌های لازم برای ضد عفونی در تمامی مدارس استان تامین شده است.
شهرستان قاینات تنها شهرستان نارنجی خراسان جنوبی است.
در حال حاضر پنج شهرستان استان شامل بیرجند، زیرکوه، فردوس، نهبندان و طبس در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند و پنج شهرستان سربیشه، درمیان، بشرویه، خوسف و سرایان در وضعیت آبی (کم خطر) باقی ماندند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today