مهر/ استاندار خراسان شمالی از تصویب ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از ۴۹ پروژه در شهرستان بجنورد خبر داد.

محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در جمع مردم روستای بدرانلو بجنورد اظهار کرد: پروژه های شهرستان بجنورد بر اساس اولویت در حوزه های مختلف مانند راه های روستایی، آبرسانی و... در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن ملی، ۳۳ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پروژه‌های بخش خصوصی در شهرستان بجنورد پیش‌بینی شده است. 
استاندار خراسان شمالی افزود: بازسازی و توسعه حرم امامزاده سید عباس و توسعه مجموعه مفخم از جمله پروژه های مهم شهرستان بجنورد است که می تواند موجب تحول در حوزه‌های مذهبی،  گردشگری و فرهنگی باشد.
شجاعی با تاکید بر اینکه پروژه ها برای تامین اعتبار و اجرا باید اولویت بندی شود، عنوان کرد: پروژه هایی که با تزریق اعتبارات اندک تکمیل خواهند شد باید قبل از پایان سال به بهره برداری برسند.
وی در خصوص درخواست برای افزایش سرانه آرد شهرستان بجنورد، گفت: بر تامین نیازهای مردم تاکید دارم اما اینکه سرانه آرد را بالا ببریم ولی کنترل و نظارتی بر سیستم توزیع آرد نداشته باشیم قابل قبول نیست.
استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه سرانه آرد باید در تمام روستاها برابر باشد، افزود: سازمان های صنعت، معدن و تجارت، غله و فرمانداری بجنورد طی نشستی باید برای شهر و روستا سرانه آرد را تعیین کنند و یکسان سازی این سرانه در روستاها باید هر چه سریع تر اجرایی شود.
در این نشست ۹ طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی بررسی شد که شجاعی در این خصوص بیان کرد: سرمایه گذاری را قبول داریم اما تابع تشخیص های فنی دستگاه‌های تخصصی نیز هستیم.
گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد ۳۶ طرح از محل اعتبارات استانی، ۴ پروژه از محل اعتبارات شهرداری و ۹ پروژه بخش خصوصی با آورده سرمایه‌گذار و تسهیلات بانکی تامین اعتبار شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today