ایسنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: یک درخت شناسنامه‌دار به ازای تولد هر نوزاد در استان سمنان با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه کاشته شود.

منوچهر فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار کرد: یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافعان حرم و وطن را می‌توان با کاشت نهال شناسنامه دار هم گرامی داشت و کاشت درخت باید به معنای واقعی در استان سمنان فرهنگ‌سازی شود.
وی با بیان اینکه کاشت نهال در نقاط مختلف استان براساس زیست بوم هر منطقه باشد، ادامه داد: باید به هر دلیل و مناسبت آیینی و ملی در کشور و استان درخت کاشت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: قرار است در ۲۰ هکتار از محوطه مجتمع در حال ساخت گردشگری و فرهنگی امید سرخه درخت کاشت شود که این اقدام بسیار ارزشمند و پسندیده است و با افزایش پوشش گیاهی شاهد فضای سبز خوب برای بهره مندی مردم استان و زائران حرم رضوی(ع) در آینده نزدیک در این منطقه خواهیم بود.
فخری اضافه کرد: استانداری سمنان همواره به حفاظت از عرصه های طبیعی و ملی معتقد بوده است و تغییر کاربردی اراضی خط قرمز استانداری سمنان است.
مرادی حقیقی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در هفته درختکاری امسال بیش از ۸۰۰ هزار اصله نهال در نقاط مختلف استان سمنان کاشت می شود.
وی با بیان اینکه انتظار می رود که اقشار مردم و مسئولان در کاشت درخت و حفاظت درختان در استان سمنان بکوشند ادامه داد: هفته منابع طبیعی و آبخیزداری ، بهانه‌ای است تا اقشار مردم به اهمیت مسئله درختکاری توجه ویژه داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر، امام جمعه سرخه نیز گفت: کاشت نهال و توجه به درختکاری در فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی ما جایگاه ویژه ای دارد و این اصل مهم در جامعه بیش از پیش فرهنگ سازی شود.
امام جمعه سرخه با بیان اینکه آیات و روایات مختلفی در ارتباط با اهمیت درختکاری در دین مبین اسلام بیان شده است خاطرنشان کرد: درختکاری یک اصل مهم برای شکرگذاری نعمت های الهی است و باید به مناسبت های مختلف در کشور درخت کاشت شود.
وی افزود: کاشت درخت در دین مبین اسلام مقدس است و از همین رو همه مردم و خصوصا مردم استان سمنان را به کاشت درخت سفارش می کنیم.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today