روابط‌عمومی ارتش/ معاون هماهنگ کننده و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش گفت: در چارچوب مقابله با همه گیری ویروس کرونا، همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارتش مستقر در استان خوزستان با تمام ظرفیت، در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش در این باره اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت حاد شیوع این ویروس در استان خوزستان، قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش، ابلاغیه مجددی خطاب به نیروهای تابعه ارتش جمهوری اسلامی ایران صادر کرد. 
وی افزود: براساس این ابلاغیه همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی-درمانی تابع آن نیرو مستقر در استان خوزستان ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان با تمام ظرفیت و امکاناتِ در اختیار، نسبت به پذیرش و درمان بیماران کرونایی اقدام کنند. 
به گفته وی، بیمارستان‌های مستقر در استان خوزستان در صورت اعلام نیاز، کمک ها و پشتیبانی‌های لازم در زمینه های مختلف به عمل می‌آید.
امیر سیاری خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش و با در نظر گرفتن شیوه نامه‌ها و ابلاغیه‌های قبلی صادره از قرارگاه پدافند زیستی آجا، تمهیدات لازم به منظور تقویت و استمرار اقدامات پیشگیری از بیماری کووید۱۹ در تمامی یگان ها، رده‌ها و مراکز تابع آن نیرو اتخاذ، اجرا و نسبت به اعمال نظارتهای دقیق تر در این زمینه در تمامی سطوح ستاد و صف اقدام شود .
همچنین با توجه به وضعیت حاد شیوع کرونا در استان خوزستان، لازم است یگان‌ها و کوی‌های سازمانی مستقر در این استان به شکل دقیق تر نظارت و کنترل شوند و تمامی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مرتبط با وضعیت قرمز، با نظارت دقیق فرماندهان در یگان‌ها و کوی‌های سازمانی استان استمرار داشته باشد.
معاون هماهنگ کننده و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش اضافه کرد: اعزام هرگونه ماموریت غیرضروری به استان یاد شده خودداری و به تعطیلی فهرست مشاغل گروه های دو، سه و چهار(مانند آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، مراکز تهیه و طبخ و توزیع مواد غذایی دارای پذیرش مشتری، تالارهای پذیرایی، استخرها و باشگاه‌های ورزشی، مهد کودک‌ها، گیم نت، مراکز خرید و بازارهای موقت) که به خانواده‌ها یا افراد خارج از  ارتش خدمات ارایه می‌دادند، به دقت نظارت شود.

 
  
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today