ایرنا/ خراسان شمالی که چند روز گذشته را به دلیل ورود سامانه بارشی روزهای پرباران و سرد همراه با تند باد شدید را پشت سر گذاشت، طبق پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده تا ۱۴ درجه سانتیگراد گرم می شود.

مهری هاشمی دوین، رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی که از دو روز گذشته به طور پراکنده جو ناپایداری را در این استان ایجاد کرد، براساس پیش بینی هواشناسی از اواخر وقت امروز ۱۴ فروردین ماه از استان خارج می شود.
وی افزود: با خروج سامانه ناپایدار بارشی دمای هوای این استان بین ۱۲ تا ۱۴ درجه گرمتر می‌شود و جو پایدار تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.
براساس گزارش هواشناسی استان خراسان شمالی در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای ۱.۶ درجه خنک ترین و جاجرم با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بود و در همین مدت نیز دمای هوا بجنورد مرکز استان خراسان شمالی نیز در سردترین ساعت حدود ۶ درجه و گرمترین ساعت نیز به حدود ۲۷ درجه سانتیگراد رسید.
بارش های بهاری همراه با باد شدید در استان خراسان شمالی که عصر روز گذشته این خطه شمالشرق کشور را تحت تأثیر خود قرار داده بود، باعث آب گرفتگی معابر و قطع چند اصله درخت در شهرستان اسفراین شد.
بیشترین سرعت باد در ۲۴ ساعت گذشته در استان خراسان شمالی با سرعت ۹۸ کیلومتر بر ساعت از سنخواست در شهرستان جاجرم در جنوب غربی این استان گزارش شده است که خوشبختانه خسارتی در بر نداشت.
خراسان شمالی در منطقه آب و هوای متنوع ولی در مجموع معتدل کوهستانی است که رشته کوه کپه داغ در قسمت شمالی و کوه‌های آلاداغ و شاه جهان در جنوب استان دشت‌های مرکزی را احاطه کرده‌اند که زمینه بسیار مناسبی برای کشاورزی و دامپروری، تولید میوه در این استان ایجاد شده است.
میانگین بارندگی سالانه در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today