فارس/ رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: 810 قلاده سگ بلاصاحب در سنندج عقیم سازی، واکسیناسیون و پلاک کوبی شدند.

سیروان غفوری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج اظهار کرد: از عمده‌ترین مشکلاتی که امروزه گریبانگر شهرها بوده؛ وجود تعداد بسیار بالایی از سگ‌های آزاد و بلاصاحب در سطح شهر و حومه آن است.
وی افزود: طرح زنده‌گیری و عقیم ‌سازی سگ‌های آزاد به منظور رفع این مشکل و با هدف کنترل جمعیت سگ‌های آزاد، دستورالعملی توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و در قالب ستاد کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان  به شهرداری‌ها ابلاغ شد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج عنوان کرد: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی در مورد سگ‌های آزاد و بلاصاحب در تیر ماه سال 98، این سازمان اقدام به راه‌اندازی مرکز عقیم سازی سگ‌های آزاد نمود.
غفوری از عقیم سازی، واکسیناسیون  و پلاک‌کوبی 810 قلاده سگ بلاصاحب در سنندج خبر داد و گفت: سگ‌ها پس از جمع آوری اگر بیماری خاصی داشته باشند تحت درمان قرار گرفته و پس از آن نسبت به عقیم سازی و پلاک‌کوبی سگ‌های جمع آوری شده اقدام خواهد شد.
وی عنوان کرد: سگ‌های پلاک‌کوبی شده کامل بدون خطر بوده و مجداً در همان محلی که جمع آوری شده رهاسازی خواهند شد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج افزود: پروسه عقیم‌سازی سگ‌های آزاد زمانبر و پرهزینه است بنابراین انجام پلاک‌کوبی تمامی سگ‌های آزاد سطح شهر چندین سال به طول خواهد انجامید.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online