ایرنا/ رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: کرونا هفته جاری با سرعت انتقال باورنکردنی عامل بستری ۵۰ نفر در مراکز درمانی این شهرستان شده و مجموع مبتلایان به کووید۱۹ در این خطه از مرز ۲ هزار عبور کرده که نگرانی‌ها را برانگیخته است.

مجتبی دیده‌دار، رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین در این باره اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون پنج هزار و ۴۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در خمین انجام شده است.
وی بیان کرد: یک‌هزار و ۷۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان بهبود یافتند و ۱۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین اضافه کرد: بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اکنون از خدمات مراقبتی و تخصصی برخوردارند اما بخش آی‌سی‌یو این مرکز درمانی برای بیماران نیازمند با کمبود تخت مواجه شده است.
دیده‌دار اظهار کرد: کسانی که در تعطیلات نوروز سفر کرده‌اند احتمال ناقل بودن بالا دارند بنابراین باید از حضور در معابر و اجتماعات انسانی پرهیز کنند تا وضعیت ترمز بریده کرونا در این شهرستان را بتوان مدیریت کرد.
وی تاکید کرد: بدون همراهی مردم و تغییر رفتار شهروندان و درک موقعیت شهرستان از سوی اصناف محدودیت‌های و رعایت مسئولانه پروتکل‌های بهداشتی نمی‌نوان امیدی به بهبود اوضاع و مهار بحران ایجاد شده داشت.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: در بازدیدهای انجام شده از سوی فرمانداری و بازرسان پس از اعلام تعطیلی گروه های شغلی ۲، سه و چهار، اغلب واحدهای صنفی بدون نیاز به اجرای طرح‌های مقابله‌ای در شرایط سخت اقتصادی محدودیت‌ها را رعایت کرده‌اند که این همکاری قابل تقدیر است. 
دیده‌دار خاطرنشان کرد: پرهیز از  برگزاری جشن عروسی و دورهمی های خانوادگی، حذف ترددهای غیرضروری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ذاری اجتماعی مهمترین کمکی است که در شرایط کنونی مردم باید به کادر درمان و مسئولان اجرایی بکنند. 

 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today