فارس/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه طی روز گذشته نیمی از تست کرونایی مثبت شده است، گفت: متاسفانه سن ابتلا پائین آمده و شاهد درگیری افراد در بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال هستیم.

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: متاسفانه وضعیت بیماری کرونا در البرز مساعد نیست، بیش از هزار بیمار در مراکز درمانی بستری هستند و آمار مراجعین نیز همچنان رو به افزایش است.
وی با اشاره به اینکه طی روز گذشته ۳ هزار البرزی به مراکز درمانی استان مراجعه و تست کرونا دادند، بیان کرد: تست نیمی از این آمار مثبت اعلام شده است و ۱۴۰ نفر نیز با علائم کرونا و حال نامساعد بستری شدند.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز
 با بیان اینکه تاکنون  وضعیت بالاتر از قرمز به صورت رسمی در کشور اعلام نشده، افزود: شرایط به این شکل ادامه پیدا کند اوضاع وخیم تر خواهد شد؛ تنها راه فعلی رعایت اصول بهداشتی اعلام شده توسط مردم و شهروندان است.
بابایی در خصوص سن مبتلایان کووید ۱۹ در استان، یادآور شد: در موج های قبلی کرونا در البرز سنین پایین نوع شدید بیماری کووید ۱۹ را مبتلا نمی‌شدند اما اکنون عوارض بیماری در جوانان و افراد بین ۳۰ تا ۴۰ سال بیشتر شده است ضمن آنکه سن بیشتر فوتی‌ها  بالای ۶۰ سال است.
وی با اشاره به اینکه شیوه رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم و ادارات هنوز قابل قبول نیست، عنوان کرد: در این شرایط خریدها‌ی غیرضروری و رستوران رفتن هیچ معنایی ندارد، هم صنوف متخلف و هم مردمی که درک درستی از وضعیت ندارند باید تغییر رویه دهند.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز
 تصریح کرد: برای قطع زنجیره و کنترل بیماری کرونا باید میزان رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌ها توسط مردم و ادارات، صنوف و مسؤولان به بالای ۹۰ درصد برسد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday