فارس/ دادستان عمومی و انقلاب فردیس گفت: با کمک و حمایت خیرین فردیس در طول یکستل گذشته ۱۵۵ زندانی جرائم غیر عمد با صرف هزینه ای بالغ بر ۲و نیم میلیارد تومان آزاد شدند.

حسین ناصرخاکی، دادستان عمومی و انقلاب  شهرستان فردیس ضمن اشاره به آغاز فعالیت انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس از سال ۹۴ با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان، گفت: از ابتدای فعالیت تا کنون هزار پرونده در انجمن حمایت از زندانیان فردیس  تشکیل شده و هم اکنون ۳۱۰ خانواده تحت پوشش این انجمن قراردارد که به صورت مستمر  از خدمات انجمن بهره مند می‌شوند.  
وی با اشاره به غنای ظرفیت خیرین در شهرستان فردیس، بیان کرد: خوشبختانه انجمن حمایت از زندانیان فردیس در سال ۹۹ بالاترین میزان خدمت رسانی و بیشترین  جذب خیرین را داشته است و در زمینه‌های مختلف خانوادگی، معیشتی، اقتصادی، سکونت، معاضدت حقوقی و غیره این خانواده ها را مورد حمایت قرار می‌دهد.
دادستان فردیس با تشریح عملکرد انجمن حمایت از زندانیان در سال گذشته، گفت: در سال ۹۹ ایجاد درآمد پایداراین انجمن نسبت به سال ۹۸، پنج برابر شده و با کمک خیرین، مکان دفتر انجمن حمایت از زندانیان فردیس به متراژ ۱۱۰ مترمربع ساخته شده تا مکانی شایسته برای تکریم خانواده‌های زندانیان و ارائه خدمات بهتر به این خانواده ها باشد. درآمد پایدار انجمن حمایت از خانواده های زندانیان فردیس صرف برقراری مستمری برای خانواده های زندانیان شده و هم اکنون هر عضو خانواده ماهیانه ۵۰ هزار تومان دریافت می‌کند که در مجموع به حساب سرپرست فعلی خانواده واریز می‌شود.
ناصرخاکی با اعلام این خبر که در سال گذشته با حمایت خیرین فردیس ۲.۵ میلیارد تومان جمع‌آوری و ۱۵۵ زندانی آزاد شده است، اضافه کرد: همچنین ۵ پرونده قصاص مورد بررسی قرار گرفته که ۳ پرونده به کسب رضایت ختم شده است. ضمن اینکه با همکاری انجمن حمایت از زندانیان فردیس و ریاست ندامتگاه رجایی شهر، ۷ نفر از  زندانیان این ندامتگاه  با هزینه ۹۰ میلیون تومان آزاد شدند.‌
وی افزود: در سال ۹۹ میزان کمک های نقدی و غیر نقدی انجمن حمایت از زندانیان فردیس به خانواده های زندانیان از ۲۵۰ میلیون تومان در سال، ۹۸  به چهار برابر و رقم یک میلیارد تومان افزایش داشته است.
دادستان فردیس همچنین از برگزاری مراسم گلریزان و آزادسازی ۵۰ زندانی غیرعمد در سطح استان در زندان فردیس در شب گذشته خبر داد.
وی پیگیری وضعیت درمان خانواده‌ها و وضعیت درسی فرزندان زندانیان را از جمله اقدامات انجمن برشمرد و افزود: در سال گذشته با کمک خیرین ۵۰ دستگاه گوشی هوشمند برای فرزندان بازمانده از تحصیل زندانیان خریداری و به آنها اهدا شد، همچنین تهیه و اهدای ۴ سری جهیزیه برای فرزندان زندانیان و تهیه ۵۰ قلم کالاهای اساسی از جمله بخاری فرش، یخچال و غیره از اقدامات دیگر این انجمن در جهت حمایت از خانواده های زندانیان بوده است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday