روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی/ مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان شمالی از آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراهای شهر در شهرهای بجنورد و شیروان خبر داد.

امیر براتی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: با دستور وزارت کشور انتخابات شورای شهر در شهرهای بجنورد و شیروان به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در انتخابات تمام الکترونیک مراحل اخذ رای و شمارش آرا هم به صورت الکترونیکی انجام می شود، افزود: تمامی تجهیزات تمام مکانیزه توسط وزارت کشور تامین می شود که در حال حاضر هم صندوق های الکترونیک تحویل داده شده است.
براتی با اشاره به تمام مکانیزه بودن مراحل احراز هویت، صدور تعرفه الکترونیکی و رای گیری در انتخابات، گفت: در سال ۹۶ انتخابات شورای شهر در شهرهای بجنورد، اسفراین و شیروان الکترونیکی برگزار شد و مردم با فرآیند آشنا هستند.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان شمالی با اشاره به دقت و امنیت بالا در انتخابات الکترونیک، افزود: پس از وارد کردن کد داوطلب عکس کاندیدا بر روی صفحه، نمایش داده می شود و افراد بیسواد می توانند با اطمینان خاطر بیشتری به رای خود مطمئن باشند.
وی گفت: در پایان انتخابات در کمتر از ده دقیقه شمارش آراء در شعبه ها انجام می شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today