تسنیم/  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته 246 بیمار جدید در استان به ویروس کرونا مبتلا و 5 نفر نیز جان باختند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حالی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از شهروندان ابراز گله‌مندی کرده که در شبانه روز گذشته 246 بیمار جدید در استان به ویروس کرونا مبتلا و 5 نفر نیز جان باخته‌اند.
وی افزود: در حال حاضر 656 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری هستند.
رضاعی به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: سنندج با 337 نفر، سقز 92 نفر، مریوان 34 نفر، قروه 56 نفر، بیجار 38 نفر، کامیاران 30 نفر، دیواندره 14 نفر، بانه 49 نفر، دهگلان 4 نفر وسروآباد با 2 نفر مجموع بیماران بستری شده مبتلا به کرونای بیمارستان‌های کردستان را تشکیل می‌دهند.
وی اذعان کرد: هم‌اکنون 87 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بیمارستان سنندج بستری و وضعیت وخیمی دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 229 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 488 نفر در سنندج، 223 نفر در سقز، 90 نفر در قروه، 73 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 56 نفر در بیجار، 108 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان تأکید کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این‌صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online