ایرنا/ فرمانده انتظامی شاهرود گفت: ماموران مبارزه با کالای قاچاق پلیس آگاهی این شهرستان از یک انبار درحومه شهر ۱۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) کشف کردند.

سرهنگ علی کریمی، فرمانده انتظامی شاهرود اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با کالای قاچاق شهرستان شاهرود پس از اطلاع از اینکه در این انبار تعدادی ماینر به صورت غیرمجاز به کار گرفته شده، توقیف این دستگاه ها را در دستور کار قرار دادند.
وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی متخلف با نصب تعدادی از این دستگاه ها در انباری از برق یارانه‌ای استفاده غیرمجاز کرده است.
کریمی بیان کرد: پس از تحقیقات تکمیلی با تایید اطلاعات به‌دست آمده، ماموران انتظامی به محل مراجعه کرده و نسبت به توقیف دستگاه‌ها اقدام کردند.
فرمانده انتظامی شاهرود ابراز داشت: این دستگاه ها  به مقر انتظامی انتقال یافت.
وی ارزش ریالی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال کشف‌ شده را برابر نظر کارشناسان بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تحقیقات تکمیلی پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد.
به گفته کریمی، بسیاری از سودجویان در ایران به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان اقدام می‌کنند، این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این شیوه به بالاترین نرخ  خرید و فروش می‌شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today