ایسنا/ استاندار خوزستان با تأکید بر مقابله با رسم غلط تیراندازی در مراسم گفت: با وجود این همه تاکیدات در خصوص عدم استفاده از اسلحه در مراسمات، قلدرانه از اسلحه جنگی استفاده شده است. 

قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار خوزستان با اشاره به رسم تیراندازی در مراسم در خوزستان اظهار کرد: در خوزستان رسوم غلطی وجود دارد. در یکی دو روز گذشته در هندیجان پس از خاکسپاری فرد فوت‌شده، تعداد قابل توجهی شروع به تیراندازی کردند که باید این افراد به اشد مجازات برسند.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی و دادگستری باید این افراد را دستگیر کنند؛ علاوه بر اینکه این افراد باید به زندان بروند، اسلحه نیز باید مصادره شود تا درس عبرتی برای دیگران شود. این چه وضعیتی است؟ اینقدر هرج و مرج و آبروریزی.
سلیمانی‌دشتکی گفت: این رسومات مربوط به عهد گذشته است. چرا دادگستری و نیروی انتظامی در این مسائل قوی عمل نمی‌کند؟
وی تصریح کرد: با وجود این همه تاکیدات در خصوص عدم استفاده از اسلحه در مراسمات، قلدرانه از اسلحه جنگی استفاده شده است. مگر حکومت یا قانون نیست؟ به عنوان رئیس شورای تامین می‌گویم که نیروی انتظامی و دادگستری باید با قدرت با چنین افرادی برخورد کنند و تحت هیچ شرایطی نباید اجازه داده شود در مراسم از اسلحه استفاده شود.
استاندار خوزستان بیان کرد: اگر در قدیم چنین کارهایی افتخار بود اکنون چنین نیست است؛ اما در قرن ۲۱ این شرایط را داریم.
سلیمانی‌دشتکی با انتقاد از تیراندازی و پایکوبی در مراسمات افزود: فرهنگ اقوام ما بسیار اصیل است و باید فرهنگ‌های مربوط به ۱۰۰ سال پیش اصلاح شوند. من متوجه نمی‌شوم این کار از نظر علمی و عقلی چه معنی دارد؟ در دست گرفتن اسلحه غیر قانونی در روز روشن و مانور با آن، چه نمایشی است؟
وی تصریح کرد: بارها در چنین مراسماتی شاهد مرگ افرادی بوده‌ایم. انتظار دارم افرادی که در این مراسم اخیر در هندیجان تیراندازی کرده‌اند؛ در هر سوراخی رفته‌اند، پیدا و بازداشت شوند و اسلحه‌هایشان مصادره شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.
استاندار خوزستان بیان کرد: آنجایی که عده‌ای از روی نفهمی، قلدری یا بی‌نظمی این کار را می‌کنند، کوتاه آمدن دارد؟ روز گذشته بزرگان تعهد دادند و آبرومندانه فرد فوت‌شده را خاکسپاری کردند، سپس عده‌ای از بیراهه‌ها آمدند و تیراندازی کردند.
وی گفت: تاکنون ۲۲ نفر این افراد دستگیر شده‌اند که باید به اشد مجازات برسند و این موضوع نیز رسانه‌ای شود.
سلیمانی‌دشتکی با اشاره به سرقت‌های علائم و امکانات جاده‌ها نیز گفت: اگر جایی دیده شد که تابلو یا چیزی سرقت شده، باید با شدت برخورد کرد. اگر یک بار این کار انجام شود درس عبرتی برای دیگران می‌شود.
وی افزود: برخی جاها خیلی در مقابل تخلف کوتاه می‌آییم. جایی که باید در مقابل مردم نرم باشیم نیستیم اما در مقابل یک عده که متخلف هستند، می‌گوییم شرور است و کوتاه می‌آییم در صورتی که نباید از شرور گذشت.
استاندار خوزستان گفت: باید خیابان‌ها و محله‌ها را برای افراد شرور نا امن کنیم نه اینکه آن‌ها مکان را برای مردم نا امن کنند.آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today