باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: ۱۶۸ نفر از عوامل پلیس راهور سه نوبت در ۲۱ منطقه استان همدان برای اجرای محدودیت تردد برای تعطیلات پایان هفته مستقر شدند.

علی فکری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت ورود خودرو‌های غیر بومی به استان همدان از امروز به مدت پنج روز، طرحی برای جلوگیری از ورود خودرو‌های غیربومی تدوین شد.
وی اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که در اجرای محدودیت‌های ترافیکی با آن مواجه هستیم نبود کمربندی برای جلوگیری از ورود خودرو‌های غیر بومی به داخل شهر است و خودرو‌های عبوری مجبور به ورود به داخل شهر‌های استان می‌شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: همچنین امکان بستن همه دوربرگردان‌ها موجود در بلوار‌های سطح شهر نیست و خودرو‌ها پس از هدایت به مسیر‌های فرعی، از دوربرگردان‌ها وارد شهر می‌شوند، بنابراین ناچار به تشدید سختگیری در مسیر‌های ورودی به استان و بازگرداندن خودرو‌های دارای پلاک غیر بومی هستیم.
فکری اضافه کرد: چنانچه خودرو‌های غیر بومی از مسیر‌های فرعی و دوربرگردان‌ها وارد محدوده ممنوعه شوند از طریق دوربین شماره آن‌ها ثبت می‌شود؛ همچنین ۱۰۰ دستگاه دست افزار به ماموران راهور تحویل شده که پس از جریمه فرد متخلف توسط مامور راهنمایی و رانندگی، بلافاصله پیامک آن برای مالک خودرو ارسال می‌شود.
وی یکی از مشکلات کنونی را تردد سه هزار خودروی دارای پلاک غیر بومی متعلق به ساکنان استان همدان دانست و گفت: حضور این خودرو‌ها در سطح شهر سبب بی اثر شدن تلاش پلیس می‌شود، چراکه شهروندان با دیدن این پلاک‌ها و با باور اینکه این وسایل نقلیه متعلق به مسافران است تصور می‌کنند پلیس اقدامی برای اجرای محدودیت‌های ترافیکی انجام نمی‌دهد.
رئیس پلیس راهور استان همدان از دارندگان خودرو‌های دارای پلاک غیر بومی خواست از تردد در سطح شهر پرهیز کنند، چراکه پلیس و دوربین‌ها این قبیل وسایط نقلیه را جریمه می‌کنند.
فکری بیان کرد: روند رسیدگی به اعتراض رانندگان نسبت به جریمه، در کمیسیون‌ها بر اساس مستندات لازم و قابل قبول است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today