باشگاه خبرنگاران/ رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در خیز چهارم بیماری کرونا تعداد مبتلایان این شهرستان افزایش‌یافته به‌طوری‌که حدود ۵۰ درصد بیماران مربوط به دو ماه اول امسال است.

ماریا خویش‌دوست، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا در شهرستان در حدود ۲۶ هزار تست(پی سی آر و تست سریع) انجام‌گرفته است و هشت هزار و ۸۹۱ مبتلا شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: از زمان شیوع کرونا تاکنون حدود ۲۲ درصد از مبتلایان به کرونا در استان مربوط به دشتستان بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان عنوان کرد: در خیز چهارم بیماری کرونا تعداد موارد مثبت شهرستان افزایش‌یافته به‌طوری‌که حدود ۵۰ درصد موارد مثبت شهرستان مربوط به دو ماه اول امسال بوده است.
خویش‌دوست گفت: با توجه به اجرای محدودیت‌ها و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، شاهد کند شدن روند بستری‌ها و مبتلایان کرونا هستیم و امیدواریم این روند کاهشی با رعایت هرچه بیشتر موارد بهداشتی تسریع پیدا کند.
وی افزود: وقتی تعداد مبتلایان افزایش می‌یابد به دنبال آن تعداد بستری‌ها به ویژه افراد سالمند و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند نیز بیشتر می‌شود که در دو ماه اول سال شاهد افزایش فوتی در شهرستان بودیم و درصد بالایی از فوتی‌های شهرستان بیماری دیابت، فشارخون و کلیوی داشته‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: بیش از ۴۸ هزار بازدید در یک سال گذشته به همت بازرسان بهداشت محیط انجام‌گرفته که ۳۰۴ واحد صنفی مختلف مهروموم شده‌اند.
خویش‌دوست با تشکر از ائمه جماعات و هیات‌های مذهبی در همکاری با حوزه بهداشت و درمان در برگزاری مراسم شب‌های قدر، گفت: بیش از ۸۵ درصد اصول بهداشتی(استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی، بهداشت فردی و تهویه محل) در این مراسم‌ رعایت شد و ۴۰ درصد از مراسم‌ نیز در فضای باز برگزار شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar