باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی شهرستان کنگان گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی، عاملان گروگانگیری و اخاذی میلیاردی از پزشک کنگانی دستگیر شدند.

رهام رضایی، فرمانده انتظامی شهرستان کنگان اظهار کرد کرد: در فروردین امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی این فرماندهی یک فقره آدم ربایی و اخاذی را گزارش کرد.
وی افزود: شاکی که خود را پزشک معرفی کرده اعلام داشت، اسفند پارسال در منزل خود حضور داشته، که با مراجعه چند نفر به درب منزلش او را گروگان گرفتند و پس از انتقال به خانه باغی در شهرستان بوشهر، با تهدید مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از وی مطالبه و پس از اخذ وجه او را رها می‌کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با بیان اینکه ماموران پس از بررسی اظهارات شاکی تحقیقات گسترده‌ای را با هماهنگی مقام قضایی آغاز کردند، عنوان کرد: با توجه به اظهارات فرد ربوده شده و سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات اطلاعاتی طراح اصلی این نقشه آدم ربایی و دیگر همدستان وی شناسایی شدند.
رضایی با بیان اینکه محل اختفای تمامی متهمان در خارج از استان بوشهر بود، ادامه داد: چند تیم عملیاتی از ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی پس از هماهنگی و اخذ نیابت قضایی، به شهرستان‌های شیراز، ایلام و شهر ری عزیمت و در سه عملیات همزمان تمامی اعضای باند گروگان گیر که چهار نفر(دو خانم و دو آقا) بودند، بعد از دو هفته اعلام شکایت شاکی در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی گنگان منتقل کردند.
وی با اشاره به اینکه یکی از متهمان دارای ۶ فقره سابقه محکومیت سرقت، نزاع و درگیری بود، گفت: متهمان در بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را مشکلات مالی عنوان کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با اشاره به اینکه تمامی عاملان گروگانگیر پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضای قرار گرفتند، تاکید کرد: نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت شهروندان برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar